В усіх 35 водоймах Львова перевищено допустимі концентрації забруднюючих речовин. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради, передає Корупція.Інфо

Популярне: ХОРОША НОВИНА! У Нацбанку повідомили як за спрощеною процедурою вивести кошти за кордон. ВИ повинні це знати!

З початку 2017 року хімічна лабораторія КП "Адміністративно-технічне управління" відібрала 70 проб води – 35 у І кварталі та 35 у ІІ кварталі. За результатами аналізів, вода у всіх 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста, має перевищення гранично-допустимих концентрацій забруднюючих речовин. За словами керівника хімічної лабораторії Ігоря Гуменного, це пояснюється забрудненням водойм твердими побутовими відходами, використанням вод для миття автомобілів, загниванням рослинності тощо.

Так, у ІІ кварталі 2017 року найбільш забруденими (перевищення п’яти і більше компонентів, таких як залізо, азот, амоній, аміак, фосфати і завислі речовини) виявились водойми: річка "Зубра" (с. Зубра); потік "Білогорський" (вул. Широка); потік "Водяний" (вул. Авіаційна, 7); став (вул. Богданівська – вул. Пластова); річка "Марунька" (500 м від дороги Львів – Винники); потік "Кривчицький" (вул. Старознесенська, 200); потік "Лисиницький" (вул. Тракт-Глинянський, 150).

Перевищення ГДК лише одного компоненту – завислих речовин,  спостерігалось на таких водоймах: став (вул. Пекарська, 50); каскад декоративних ставків (вул. Вахнянина, 29); лісопарк "Погулянка" (Личаківський р-н); став (вул. Митр. Липківського – вул. Заклинських).

Аналізи проводились на наявність таких забруднюючих речовин, як: залізо загальне, азот амонійний, нітрати, нітрити, фосфати, лужність, хлориди, сульфати, завислі речовини, сухий залишок, жири, СПАР, ХСК, БСК-5 та нафтопродукти.

Нагадаємо, хімічна лабораторія КП "Адміністративно-технічне управління" проводить заміри води на 35 водних об’єктах, які розташовані або ж беруть початок на території міста. З них – 3 річки, 9 потоків і 23 ставки. Також обстежують 7 водойм міських парків. Це парк "Піскові озера", "Горіховий гай", Стрийський парк, Снопківський парк, парк "Знесіння", "Шевченківський гай" і лісопарк "Погулянка".