Позафракційний нардеп Олександр Юрченко, якого підозрюють у хабарництві, у відеозверненні на сторінці у Facebook спростував свою причетність до злочинів.
“Я не вчиняв жодного злочину. Жодної неправомірної вигоди я не отримував, ні в кого нічого не вимагав та не спонукав нікого до надання мені грошових коштів. Вивчивши повідомлення про підозру та матеріали досудового розслідування, я стверджую, що не маю жодного відношення до інкримінованих мені злочинів”, – заявив він.
За словами Юрченка, підтвердженням його невинуватості є обшуки, які відбувалися з “численною кількістю порушень”. Працівники НАБУ не виявили нічого, що можна було б використати у кримінальних справах, зазначив він.
“Кому це потрібно? Сміттєва мафія та “упаковщики”, які отримують мільйони доларів від того, що в Україні не функціонує законодавча база, яка б регулювала поводження з відходами, декілька скликань не дають українському парламенту прийняти профільні закони”, – додав нардеп.
Юрченко заявив, що не буде перешкоджати розслідуванню, а також доведе непричетність до інкримінованих злочинів.
21 вересня ВАКС заарештував Юрченка до 9 листопада з можливістю вийти під заставу в розмірі 3 млн грн. 23 вересня суд заарештував майно політика.
За даними НАБУ, нардеп “у завуальованій формі” попросив передати йому через посередника $13 тис. за внесення пропозицій до законопроєкту, що стосувався сфери побутових відходів, і в подальшому $200 тис. для підкупу народних депутатів – членів профільного комітету Ради.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозру Юрченку 17 вересня. Цього самого дня Юрченку вручили підозру, виключили із фракції “Слуга народу”, а також допитали в НАБУ і САП.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує “більше показових посадок” у корупційних справах і що Юрченко “обов’язково сяде в тюрму”.
У суді Юрченко заперечував обвинувачення у хабарництві і називав себе борцем за справедливість.
25 вересня за Юрченка внесли 3 млн 1656 грн застави і він вийшов із СІЗО. На нього наділи електронний браслет.