На березі Тернопільського озера, що розташоване поруч із селом Біла, знайшли мертвими майже 200 сріблястих мартинів (чайок).

Тіла мертвих птахів взяли на розтин, повідомила речниця Головного управління Держпродспоживслужби у Тернопільській області Наталія Гресько.

"За результатами розтину стало відомо, що птахи отруїлися. Це найбільше схоже на отруєння щурячою отрутою, але проводяться додаткові дослідження. Також направили матеріал на дослідження на пташиний грип",– розповіла Гресько.

Водночас еколог Андрій Об'єщик розповів, що поодинокі випадки смерті птахів біля озера почали траплятися близько 2 тижнів тому, однак така масова загибель сталася вперше.

 Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

"Це мартини сріблясті, перелітні птахи, які зазвичай біля нашого озера не живуть. Можемо визначити, що птахи – молоді, лише цьогоріч почали літати, тому причину смерті від старості не розглядали", – сказав він.

Еколог зауважив, що птахи харчуються рибою та мишами, а щурячу отруту могли знайти на полях, де аграрії залишають отруєне зерно для знищення шкідників.

Варто нагадати, що отару овець, що вижили у вантажівці в Одеському порту, перевезуть на екоферму. Ферма розташована на 16 км траси Київ-Одеса на Одещині.‡агрузка...