Генсек НАТО привітав рішення США передати Києву танки.

Надання США Україні танків Abrams разом із танками Challenger 2 та Leopard 2, передачу яких Києву раніше анонсували Великобританія та ФРН, може мати велике значення у війні проти Росії.

Таку думку 25 січня у Twitter висловив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

«Я рішуче вітаю президента Сполучених Штатів Джо Байдена та лідерство США у наданні танків Abrams Україні, – написав генсек Альянсу. – Союзники по НАТО єдині у нашій підтримці самооборони України. Разом із британськими танками Challenger та німецькими Leopard 2 це може мати велике значення у боротьбі проти Росії».

До того ж Leopard може бути більше: експерт заінтригував заявою про сотні танків для України

Експерт прогнозує, що може розпочатися процес із розконсервації танків Leopard 2 А4 чи 2 А5.

Головний редактор видання Defense Express Олег Катков вважає, що після передачі Україні перших танків Leopard західні країни можуть почати розконсервовувати інші модифікації цих танків, щоб продовжити їхню передачу Збройним силам України.

“Чи є ресурси для передачі Україні ще сотень додаткових Leopard, не тільки першої сотні, а ще більше? Відносно Leopard – так, є. Німеччина в першій партії передає не Leopard 2 А4, які можуть бути на зберіганні, а передається стройова машина з модернізацією 2 А6, яка перебуває на озброєнні Бундесверу”, – розповів він в ефірі телеканалу “Еспресо”.

Експерт пояснив, що це означає, що передача танків відбуватися із мінімальною затримкою.

“Водночас може бути процес з розконсервації машин Leopard 2 А4 чи 2 А5, які на зберіганні. Це займає час і це також значний ресурс для передачі цих машин. У Фінляндії приблизно 100 Leopard 2 А4 на зберіганні. В інших країнах вони теж у значних показниках – десятки одиниць. Набирати танки і розконсервовувати їх поступово можливо”, – підсумував військовий експерт.

Мало того, Нардеп сказав, скільки танків Leopard “світить” Україні

Багато держав починають приєднуватися до “танкової коаліції”, зазначив народний обранець.

По всій Європі є понад тисяча танків Leopard, 10-15% від своїх запасів без втрат для власної обороноздатності кожна країна зможе передати Україні.

Таку думку висловив в ефірі телемарафону голова постійної делегації України у Парламентській асамблеї НАТО, народний депутат Єгор Чернєв. “Якщо подивитись, скільки країн яку мають кількість танків, розуміємо, що є Leopard 1, Leopard 2, їх понад тисяча по всій Європі. Я думаю, що 10-15% без втрати обороноздатності кожна країна зможе нам передати”, – сказав нардеп.

Політик додав, що після рішення Німеччини багато країн починають приєднуватися до “танкової коаліції” і готові передати нам танки.

Крім того, за словами Чернєва, основний виробник танків Rheinmetall також заявляє, що у нього є можливості передати Україні танки, якщо Німеччина дозволить.

Однак Німеччина може надати Україні перші бойові танки Leopard приблизно через три місяці.

Як повідомляє Tagesschau, про це оголосив новий міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. При цьому він наголосив, що Бундесвер “дуже швидко” почне навчання українських солдатів роботі на танку і уточнення маршрутів постачань.

Пісторіус назвав рішення про постачання бойових танків “історичним”, адже його скоординували на міжнародному рівні, а також тому, що це сталося у вкрай вибухонебезпечній ситуації в Україні.

“Це потенційно важлива “зміна правил гри” в цій війні або на цьому етапі війни”, – заявив Пісторіус.

Міністр оголосив, що на першому етапі Німеччина надасть відносно нові танки Leopard зі складу Бундесверу. На другому етапі зі старих Leopard сформують другий батальйон. Як зазначив Пісторіус, це “займе трохи більше часу”. Німеччина працюватиме над можливістю здійснити постачання якомога швидше.

“Ми не станемо партією війни. Рішення про такі речі ніколи не може бути дуже приємним – воно є необхідним”, – зазначив Пісторіус, коментуючи передачу Україні бойових танків.