Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що Україна повинна стримати свої обіцянки про економічні та політичні реформи, інакше санкції Євросоюзу проти Росії виявляться під загрозою. Виступ Байдена було адресовано насамперед президенту України Петру Порошенку.

Таку думку висловив політолог, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко, передає  Корупція.Інфо.    

"США не ділять політичну верхівку України на окремо президента, окремо – парламент і Кабмін. В Америці прекрасно розуміють: основна влада в країні зосереджена в Адміністрації президента України, тому що левову частку коаліції складають депутати "Блоку Петра Порошенка", Кабмін очолює людина Порошенка – колись найкращий мер невеликого містечка Вінниця, а тепер прем'єр-міністр Гройсман, який в парламенті криє матом свого віце-прем'єра. Заява Байдена була адресована не Верховній Раді, не Кабміну, а саме Порошенку, який контролює практично всю Україну", – вважає Небоженко.

Політолог наголосив, що американський чиновник зробив цю заяву публічно, а не на закритій зустрічі з українським лідером саме тому, що США "втомилися від багатовекторності і подвійної позиції Порошенка".

Чому Байден сказав те, що сказав публічно? Тому що США втомилися від багатовекторності і подвійний позиції Порошенка. Є така чудова італійська комедія "Слуга двох панів". Так ось панове – США і Росія, які постійно з'ясовують стосунки між собою, – втомилися, що ще й слуга їх постійно обманює. Порошенко обіцяє щось США, щось – Росії, і постійно всіх обманює. До речі, ця багатовекторність стосується не тільки зовнішньої, але перш за все внутрішньої політики України. Порошенко багато твердить про боротьбу з корупцією, при цьому корупція досягла піку за останні 25 років,
– переконаний Небоженко.

На думку політолога, президент України "спекулює війною" і не терпить критики на свою адресу.

Президент, на жаль, порушив головне правило: патріотизм повинен бути вищим за внутрішньополітичні чвари. Порошенко постійно спекулює темою війни, ледь лунає найменша критика на адресу влади, тут же лякає: "Путін нападе!". І те, що це маніпуляція зрозуміли вже всі в Україні. У перший рік обрання Порошенка і народ, і експертне співтовариство терпіли, допомагали, сподівалися, ловили кожен позитивний сигнал від влади. Але на третьому році президентства стало зрозуміло: це не реформи, а імітація, це не стратегія, а демагогія. Не суспільство і експерти почали першими критикувати Порошенка, він сам став безсоромно зловживати довірою суспільства,
– заявив Небоженко.

За його словами, зараз для України "важливіше не стільки санкції проти Росії, скільки серйозна військово-політична і антикорупційна допомога з боку США".

"Було б чудово, якби у нас працювали 150 американських слідчих, два-три судді і кілька приватних американських в'язниць. Це було б набагато ефективніше, ніж вся діяльність Порошенко разом з його багатими нардепами. Зрозумійте головне: США ніколи ні знімуть санкцій з РФ. Американці знайдуть тисячі приводів, дивлячись на шалену Росію, увігнати її в економічний ступор", – підсумував експерт.