Вночі на Севастопольському морському заводі імені Орджонікідзе стався «хлопок». Глава окупаційної влади Севастополя Михайло Развожаєв підтвердив ракетний удар по місту і заявив, що його нібито відобразила система протиповітряної оборони.
Водночас, за його словами, внаслідок атаки постраждали, за попередніми даними, 24 особи. За неофіційною інформацією, поранення отримали 26 осіб, ще двоє працівників заводу загинули.
Відомо, що внаслідок атаки пошкоджено дизель-електричний підводний човен Ростов-на-Дону та великий десантний корабель Мінськ. Обидва судна перебували на ремонті.
Насамперед, ВДК «Мінськ» це корабель проекту 775. Побудований був у далекому 1983 році на верфі «Stocznia Polnocna» у Гданську. На сьогоднішній день росія не може будувати ці кораблі.
Тобто, ВДК «Мінськ» можна сміливо зараховувати до непоправних втрат, отже, набагато дорожче тим, що обходяться, ніж їх собівартість. Про це пише у своєму телеграм-каналі Олександр Коваленко.
З ДЕПЛ проекту 636.3 «Ростов на Дону» історія цікавіша. І головна особливість саме в тому, що це таки підводний човен, носій ракет «Калібр».
«Справа в тому, що підводні човни взагалі дуже складні цілі для відстеження та знищення, адже підловити їх ми можемо лише у надводному положенні.», — пише Коваленко.
Відомо, Б-237 «Ростов на Дону» нещодавно проходила ремонт. Буквально в березні 2021 року вона завершила його в Кронштадті. А тут, за вікном 2023-й, і вона знову на ремонті? Що не так із цією «Варшав’янкою»?
«Така специфіка всієї російської техніки — щойно її починаєш активно використовувати, відразу знижується її надійність. А ремонт, у свою чергу, це сухий док та перетворення навіть ДЕПЛ на стаціонарну мету.», — наголосив експерт.
Наразі, Чорне море стає дуже небезпечним місцем для російської флотилії.