Закладений у проекті Державного бюджету на 2018 рік курс 30,1 грн за дол. Цілком реалістичний для наступного року, передає Корупція.Інфо
Популярне: “Щойно у кулуарах…”: Найєм в Раді напав на журналіста
Так, за твердженням НБУ, закладений в проекті бюджету-2018 долар 30,1 грн – це, перш за все технічний показник. Він заздалегідь дещо завищений для створення “подушки безпеки”.
На думку виконавчого директора Міжнародного фонду Блейзера, економіст Олега Устенко, цілком реально, що гривня дійде до даної позначки.
При цьому Устенко не бачить будь-яких особливих причин для різких курсових коливань до кінця 2017 року.
“Разом з тим я вважаю логічним, якби Національний банк України вивів курсову позначку долара в межі 27,5 гривень за долар, як мінімум”, – сказав Устенко.
Оскільки, вважає експерт, нинішній курс робить більш гострими проблеми з нашими зовнішніми дисбалансами.
“Перш за все, у нас є значний торговий дефіцит, який в свою чергу виробляє дефіцит рахунку поточних oперaцій. І наявність дефіциту торгових oперaцій є для мене свідченням того, що курс повинен девальвувати. Потрібно прибрати цей дисбаланс, а його можна прибрати тільки шляхом незначної девальвації “, – зазначив він.
До того ж в бюджеті-2017 середньорічний курс залишається 27,2 гривень за долар. Для того, щоб досягти середньорічної позначки в 27,2 грн / $, оцінює Устенко, потрібно йти до девальвації десь на 27,5 грн / $ на кінець року.
“Можна зробити це і на початку наступного року, але це просто потрібно буде зробити”, – упевнений експерт.
Ще однією причиною він назвав те, що в наступному році настають істотні суми виплат за зовнішніми боргами – потрібно віддати 4 млрд доларів.
Легку девальвацію гривні до кінця року прогнозує і екс-заступник голови НБУ, ректор Міжнародного інституту бізнесу, економіст Олександр Савченко.
“На кінець цього року вона буде незначною – гривня не впаде нижче 28 гривень за долар”, – говорить експерт.
За валютним параметру від Кабміну на наступний рік, Савченко вважає, що більш правильно було б, щоб уряд заклав до бюджету не курс, а курсовий коридор.
“Я б пропонував встановити курсовий коридор в 26-29 гривень за долар на наступний рік. Так буде набагато правильніше, ніж задавати курс, який вже сам по собі веде до девальвації гривні та інфляції”, – коментує експерт.