Як розповіли в Міністерстві освіти і науки України (МОН), випускників цих закладів вищої освіти, які протягом трьох років будуть працювати у сільській місцевості або селищах міського типу, держава обіцяє забезпечити безкоштовним житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм, передає Корупція.Інфо
Водночас, кажуть в МОН, окремих квот під ці ініціативи не передбачено й додаткові державні кошти теж не виділяються, оскільки вступ до закладу вищої освіти на місця державного замовлення відбувається на конкурсній основі.
Тим не менш, в Міністерстві вважають, що ухвалення постанови має стати ефективним механізмом для задоволення потреб сіл, селищ чи смт у педагогічних і медичних кадрах.
Особливістю цього нормативного акта є те, що, згідно з нормами закону україни «Про місцеве самоврядування в Україні» та проведенням реформи децентралізації влади, повноваження щодо реалізації основних положень ініціативи Кабміну покладається на управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я обласних державних адміністрацій, а не на вищі навчальні заклади.
На основі отриманих від виконавчих органів сільських, селищних, міських рад прогнозованих потреб у фахівцях з вищою медичною (фармацевтичною) та педагогічною освітою, управління (департаменти) освіти та охорони здоров’я ОДА проводять конкурси, і з переможцями підписують угоду.
Популярне: "Червоні списки" МОЗ: Що буде з українцями, які ще не уклали договір з лікарем
Саме на ці підрозділи ОДА покладається функція контролю за виконанням умов таких угод – як з боку вступника, так і з боку виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, кажуть в МОН.