Останні кілька років з закінченням опалювального сезону починається "сезон" перерахунку субсидій.  У цьому році він буде мати свої особливості, про які ми розповімо нижче.

 Перерахунок субсидій передбачає також, що одержувачів субсидій перевірятимуть: чи відповідає дійсності інформація, зазначена в деклараціях, чи не "забули" претенденти на субсидію вказати всі свої джерела доходів, чи не відбулися в сім'ї істотні зміни на краще і т.д.

 Звертатися за субсидією з новою заявою та декларацією про доходи за субсидією потрібно буде громадянам, які проходять хоч по одному з перерахованих критеріїв:

 субсидія була призначена не на всіх зареєстрованих, а на тих, хто фактично проживає в квартирі;

 в сім'ї є непрацюючі особи працездатного віку, які не мають доходів або ж їхні доходи менші за мінімальну зарплату (4173 грн);

 протягом останнього року в родині відбулися зміни в складі сім'ї;

 проживання в орендованій квартирі;

 статус внутрішньо переміщених осіб.


 Іншим обіцяють переоформити субсидії автоматично.


 Відмовити в нарахуванні субсидій можуть в таких випадках:

 якщо людина не платить ЄСВ і не перебуває на обліку в центрі зайнятості

 за останні півроку здійснена покупка на суму понад 50 тис. грн

 власникам будинку площею більше 200 кв.  м або квартири – понад 120 кв.  м

 якщо в сім'ї є машина, випущена менше 5 років назад.

 

За даними Укрстату, в лютому 2019 року субсидії отримували 3 735 110 домогосподарств.  У Мінсоцполітики заявили, що близько 3 млн домогосподарств субсидії в травні будуть змінені автоматично.  Таким чином, повторно підтверджувати своє право на субсидію доведеться тільки 20% одержувачів субсидій.

Для більшості одержувачів субсидії за квітень і травень (в травні і червні) будуть видаватися у вигляді доплат до пенсій або "живих" грошей в Ощадбанку.

Однак боржників покарають.  З травня вступає в силу правило, що домогосподарство, яке допустило заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг в розмірі понад 340 грн, буде позбавлене можливості отримувати субсидію готівкою.

 Якщо з'явилися борги – для початку субсидія буде переведена в безготівкову форму.  Тобто гроші надійдуть на персональний рахунок, але людина зможе скористатися на свій розсуд тільки тими грошима, які вдалося заощадити, і лише після закінчення сезону.

 У Києві, наприклад, вже підрахували, що в березні близько 75% одержувачів субсидій оплатили комунальні послуги вчасно і в повному обсязі.  Значить, багато хто з 25% ризикують втратити виплати субсидій "живими" грошима.

 Крім того, з 1 травня на борги за комунальні послуги буде призначатися пеня в розмірі 0,01% за кожен день прострочення платежів.  Тобто не заплатив за квітень до 20 травня – з 21 травня почне нараховуватися пеня.  А коли будуть призначатися субсидії на наступний період, боржників загрожують зовсім позбавляти субсидії.

 У наступному опалювальному сезоні виплату субсидій "живими" грошима обіцяють продовжити.  Але також збережеться і безготівковий механізм нарахувань субсидій.

 Як розповідав у Верховній Раді міністр соціальної політики Андрій Рева, "живі" гроші отримуватимуть субсідіанти, у яких не буде боргів.

 А ось боржники не зможуть претендувати на таку форму виплат протягом найближчого року.  Їм субсидії виплачуватимуть в безготівковій формі.