Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови про монетизацію субсидій.

Про це розповів голова директорату сім'ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

"Ми не змінюємо процедуру призначення субсидій. Одержувачу треба подати заяву в орган соціального захисту населення та дати дозвіл на обробку персональних даних банком. Потім відбувається електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком та підприємством, яке надає послугу", – зазначив Музиченко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У Мінсоцполітики зазначили, що на кожного одержувача субсидій буде відкрито рахунок у банку, імовірно в Ощадбанку, куди зараховуватимуться кошти. За словами Музиченко, з цього рахунку гроші будуть списуватися для надання субсидій.

Якщо споживач витратив менше коштів, ніж передбачено існуючими нормами, то залишок після завершення опалювального сезону перекладається на особовий рахунок споживача. Для цього йому необхідно відвідати відділення банку і написати заяву, пояснюють у міністерстві.

"Споживач зможе користуватися цими грошима на свій розсуд. Але це можливо тільки за відсутності заборгованості за сплату комунальних послуг", – повідомив Музиченко.

Нагадаємо, субсидії планується монетизувати в три етапи:

з 1 січня 2019 року пройде монетизація для домогосподарств, які звернуться за субсидіями з новим пакетом документів (близько 100-150 тис. домогосподарств);
з 1 травня 2019 року — монетизація для домогосподарств, яким призначена субсидія на неопалювальний період 2019-го;
з 1 жовтні 2019 року — повний перехід на монетизацію.