Субсидії в Україні почнуть монетизувати з березня 2019 року. Проте отримати допомогу від держави стає все важче. Як оформити і розрахувати розмір субсидії в 2019 році.

Кабінет міністрів прийняв рішення виплачувати субсидії готівкою, починаючи з березня 2019 року. Розберемося, як зміниться порядок призначення та виплат субсидій.

Станом на листопад 2018 року субсидії в Україні отримують майже чверть всіх домогосподарств (3,349 млн). Однак у порівнянні з попереднім 2017 роком кількість одержують субсидіі стало менше в два рази. Ціна на газ та інші комунальні платежі значно зросли, а умови призначення субсидій стали набагато суворішими. Держава намагається уникнути ситуації, щоб «квазіпільговики», які отримують зарплати в конвертах, могли розраховувати на таку ж допомогу, як люди, що дійсно потребують.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як оформити субсидію, як зміниться алгоритм виплати, як порахувати розмір субсидії і в яких випадках не можна розраховувати на призначення субсидії в Україні – докладніше про все це далі в статті.

Монетизація субсидій

Уряд анонсував, що в березні українці, які оформили раніше субсидії, отримають державну допомогу для оплати комунальних послуг в готівці. Міністр соціальної політики Андрій Рева пояснив, що з січня 2019 року діятиме монетизація, яка передбачає, що розрахунки субсідіантов за комунальні послуги будуть проходити через «Ощадбанк».

У березні можна буде отримати готівкові кошти для оплати лютневих комунальних платежів. Таким чином буде проходити нарахування щомісяця – за попередній. Це стосується тих «новачків», кому субсидія була призначена в 2018 році.

Ті, хто отримує субсидію вже кілька років, зможуть отримати грошовий переказ в «Ощадбанку». Для цього треба звернутися до відділення банку з паспортом та ІПН, відкрити рахунок, на який буде перераховуватися допомога. Пенсіонери отримають державну допомогу разом з пенсією. Причому субсидію можна буде отримати і в банкоматах інших банків, через які йдуть пенсійні виплати, або в Укрпошті.

Ті, хто оформили субсидії в Україні вже в 2019 році, будуть отримувати допомогу за діючою системою монетизації. Всі розрахунки за комунальні послуги потрібно буде робити через «Ощадбанк», і тут же в кінці опалювального сезону можна буде отримати готівкою частину невикористаної субсидії.

Умови призначення субсидії в Україні

Тепер будуть діяти більш жорсткі умови оформлення субсудій. Так, наприклад, при заборгованості по оплаті комуналки більш, ніж на 1 місяць, в призначенні субсидії буде відмовлено.

Якщо хтось вирішить «заробити» на монетизованих субсидіях, то на них чекає велике розчарування. Норми споживання сильно скорочуються, тому щоб заощадити на споживанні газу, теплоенергії або води і отримати грошову компенсацію, потрібно дуже постаратися. Без переходу на енергоефективну побутову техніку та лампи, термомодернізації та контролю за витратою води і газу заощадити не вийде, а всі ці заходи вимагають чималих вкладень коштів.

До бюджету 2019 року на виплату субсидій закладено майже вдвічі менше коштів, ніж у попередній рік. А це означає, що кількість субсідіантов і розмір виплачуваних субсидій будуть прагнути скоротити.

Як оформити субсидії в Україні в 2019 році?

Ті, хто оформили субсидії після 1 січня 2019 року, вже будуть отримувати їх в грошовій формі. Але для інших субсидії будуть діяти тільки до закінчення опалювального сезону. Так що з 1 травня потрібно буде знову звернутися до органів соціального захисту населення для призначення субсидії в грошовій формі.

Для цього потрібно надати декларацію про доходи та витрати, довідку про доходи, зазначені в декларації, копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (якщо такий є); договір найму житла (якщо житло орендується).