3 березня, ввечері фрегат "Торонто" Королівських ВМС Канади та фрегат ВМС Іспанії "Санта Марія" відійшли від причалу Одеського морського вокзалу і попрямували у відкрите море.
А тепер вони беруть участь у проведенні спільних навчань з кораблями ВМС України типу "Пассекс".
"Цей візит, окрім практичної цінності, є дуже сильним сигналом підтримки, який НАТО надає Україні. Члени альянсу ніколи не визнавали й не визнають незаконної анексії Росією Криму. Їх також непокоїть посилення напруження в Азовському морі та навколо нього.", – наголосив голова представництва НАТО в Україні Александер Вінніков,.
Слід зазначити, що фрегат "Торонто" Королівських ВМС Канади в складі флоту перебуває вже понад двадцять п’ять років. За цю багаторічну службу його екіпаж брав участь у багатьох бойових операціях НАТО.
Фрегат "Торонто" озброєний протикорабельними ракетами "Гарпун", протичовновими торпедами "Марк-46", протиповітряним зенітно-ракетним комплексом, а також артилерійською носовою 57-мм гарматою.
Крім того, корабель оснащений сучасним радіолокаційним обладнанням. Воно здатне відстежувати цілі як на суші, так і в повітрі.
Цікавий бортовий вертоліт канадців.
CH-148 "Циклон" новий вертоліт універсальний і призначений для виконання багатоцільових місій, пошуково-рятувальних операцій, транспортування військовослужбовців і військових вантажів, знищення наземних, надводних і підводних цілей. "Циклон" розміщено в ангарі на палубі, і він завжди напоготові до виконання завдань за призначенням.
Його екіпаж складається із 4 осіб.
У свою чергу фрегат ВМС Іспанії "Санта Марія", віком на шість років старіше канадця. Але його озброєння та навігаційне обладнання не менш сучасне.
На відміну від канадського фрегата, його іспанський колега має на борту більшу авіаційну групу. У кормі розташовані два вертольоті ангари. Довжина корабля 139 метрів, ширина 14,3 метра.
Водотоннажність близько 4000 тонн. Дві газові турбіни сумарною потужністю 41 тисяч кінських сил розганяють фрегат до 30 вузлів.
Фрегат озброєний протикорабельними ракетами "Гарпун", які запускаються з носової пускової установки одночасно із зенітними ракетами SM-1. Протичовнове озброєння складається з двох тритрубних торпедних апаратів МК-32.
"Протикорабельні ракети "Гарпун" – це друге головне озброєння нашого корабля. Перше – це ракетні пускові установки типу "земля-земля" та "земля-повітря", дальність польоту яких 40-80 морських миль. Крім того, наша гармата здатна виконувати 80 пострілів за хвилину", – наголосив офіцер фрегату "Санта Марія" Віктор Хернандез-Юзеро.