Українські судді відмовляються розглядати люстраційні справи, зупиняючи їх до рішення Конституційного Суду
Про це повідомила колишня глава люстраційного департаменту Міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає Корупція.Інфо
За її словами, до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) подані заяви звільнених у рамках люстрації українських чиновників, і жодне провадження не прийнято до розгляду.
"Це дуже тривалий процес. Позови, подані в ЄСПЛ, не пов'язані безпосередньо з люстрацією. Вони пов'язані з тим, що судді України відмовляються розглядати люстраційні справи, вони зупиняють усі судові справи до рішення Конституційного Суду, згідно з Законом "Про очищення влади", – пояснила Козаченко.
Вона розповіла, що фактично вже півтора року люди, звільнені по люстрації, не можуть розглянути це питання в суді.
"І це порушення з боку судової системи, яка не виконує свої функції – вона має подвійні стандарти. Коли йдеться виключно про чиновників високого рівня у виняткових випадках суди надають окремі індульгенції, рішення. Завдяки цим рішенням, такі чиновники повертаються на свої посади і фактично отримують їх у приватну власність", – додала Козаченко.
Вона також просила не плутати "маленький Закон "Про очищення влади" з інститутом люстрації, як це розуміють у суспільстві.
"Людям дуже подобається слово "люстрація", тому що воно асоціюється з якимось діями, навіть, можливо, з кастрацією, що щось станеться, буде відповідальність. А це означає, що людина звільняється з посади і не допускається до державної служби. Ось і все… Люстрація захопила дуже вузьке коло вищих чиновників. Якщо це, наприклад, центральний орган влади, це тільки перші особи і заступники, і все, більше ніхто. Беремо область – якщо це прокуратура або МВС, то це керівник і його заступники, і все", – пояснила екс-люстратор.