У Києві на 79-му році життя помер заслужений футбольний тренер України Євген Котельников. Про це повідомив офіційний сайт київського "Динамо", в якому прославлений фахівець провів більшу частину своєї тренерської кар'єри, передає Корупція.Інфо

Популярне: “Ходили чутки про розлучення”: Тільки погляньте на обраницю одного з найбагатших людей світу, Ріната Ахметова

Євген Петрович працював тренером в клубній дитячо-юнацькій футбольній школі "Динамо" з 1965 по 1977 роки. У цей період він виховав безліч великих гравців "біло-синіх". Серед його вихованців такі легенди столичного клубу, як Володимир Безсонов, Геннадій Литовченко, Володимир Лозинський, Олексій Михайличенко, Павло Яковенко, Вадим Лазоренко і Віктор Сахно.

З 1977-го по 1990 рік Котельников був державним тренером СРСР Федерації футболу України. У 1983-му він очолював збірну Української РСР на літній Спартакіаді народів СРСР, де його команда посіла четверте місце.

У 1991 році Євген Петрович був одним із засновників Федерації футболу України, до 1995 року займаючи посаду першого віце-президента.

Після цього в 1997 році на запрошення Григорія Суркіса Котельников повернувся в "Динамо", де очолив департамент футболу. "Динамо-2", "Динамо-3", клубна Академія, ДЮФШ – це були основні складові, якими займався департамент. Особливою гордістю Євгена Петровича був пілотний спецкласс 1985 року народження, який вони створили разом з Павлом Яковенко. Головними його зірками стали Артем Мілевський та Олександр Алієв.

Співпраця Яковенко і Котельникова не припинилась після випуску академкласу. Коли Павло Олександрович очолив молодіжну збірну, він попросив Євгена Петровича курирувати команду. Виконком ФФУ підтримав цю пропозицію, і саме ці фахівці зіграли важливу роль в становленні нинішніх лідерів національної збірної – Ярмоленка, Гармаша, Коноплянки, Ракицького, Степаненко.