В Україні  справжній бум приватної медицини. За підрахунками експертів на сьогоднішній день в країні працюють понад 30 тис. приватних медустанов. Причому близько 40% з них розташовані в столиці, передає Корупція.Інфо

Популярне: В одному з київських ресторанів, відкривши мішок з картоплею, знайшли дивну записку. Зміст приголомшує

До недавнього часу приватний сектор був представлений здебільшого лабораторіями і невеликими «сімейними» клініками, які надають переважно консультаційні послуги. Лише в останні роки в країні почали активно інвестувати в ресурсомісткі проекти хірургічних центрів, онкоклінік і пологових будинків.

Якщо в листопаді 2015 року в Україні налічувалося всього два приватних пологових будинки, то до вересня 2017, без урахування філій вже відкритих клінік, в країні функціонували 4 приватних акушерських центри.

UBR.ua з'ясував, що приваблює українських жінок в приватних пологових будинках і скільки коштує народити з комфортом.

Ціни кусаються

Базовий пакет послуг при пологах в приватних київських пологових будинках обійдеться в суму від 45 до 52 тис. грн. У цю вартість клініки включають повний пакет медпослуг і всього необхідного, що може знадобитись породіллі з моменту надходження в пологовий будинок і до виписки. Деякі пропонують додаткові знижки для тих породіль, які проходили в клініці програму ведення вагітності.

    «При надходженні на пологи при собі потрібно мати лише паспорт та обмінну карту. Все інше надає пологовий будинок, включаючи туалетні приналежності, халат, тапочки, 5 разове харчування», – пояснила UBR.ua директор з продажу медичної групи компаній ADONIS Оксана Гусєва.

За її словами, в пакет вже включено п'ятиденне перебування в стаціонарі. А в кожній палаті є диван – щоб молоді батьки могли не тільки бути присутніми на пологах, але і допомогти дружині після. Правда, далеко не всі пологові будинки готові розщедритися на настільки тривале перебування в стаціонарі. Наприклад, в прес-службі київського пологового будинку Isida нам повідомили, що в базовий пакет клініки включені тільки дві доби стаціонару після фізіологічних пологів і 4 дні – після кесаревого розтину.

Не доведеться витрачатися і на таксі: у вартість послуги вже включено транспортування породіллі на швидкій. Своїх автопарків у приватників немає, але у кожної підписані договори з відомими приватними клініками, які і беруть на себе всі клопоти по доставці вагітної в палату. Включено в базовий пакет і анестезію. Правда, її зроблять тільки за бажанням породіллі.

У самих клініках ціни захмарними не вважають і кажуть, що їх прайси лише трохи перевищують таксу держклініки. Особливо якщо до стандартної плати $ 1000. «На руки лікаря» додати неминучі витрати на додаткові послуги у вигляді комфортної палати і анестезію, а також благодійний внесок установі.

«Перед відкриттям пологового будинку при складанні прайсу ми враховували ціни державних роддомів Києва: благодійний внесок + список всього необхідного + харчування + плата лікарю в кишеню. Наші ціни на 10-15% вище », – зізнається Гусєва.

За клопоти доведеться доплатити

Втім, приватні пологові будинки трохи лукавлять, кажучи про доступність своїх цін. Адже будь-яка послуги, що виходить за рамки «стандарту» потягне за собою чималі витрати. Причому доплатити доведеться не тільки за комфорт, але і за важливі медпослуги, без яких ніяк не обійтися.

Наприклад, додаткових 17 тис. грн буде коштувати кесарів розтин. Причому заплатити доведеться навіть якщо операція не була запланована. Близько 10 тис. грн. потрібно доплатити, якщо сім'я чекає двох і більше дітей. Від 3,5 до 8 тис. грн. потрібно викласти за кожен додатковий день перебування в стаціонарі (в залежності від типу палати).

Чи не занадто охоче беруться приватники і за породіль, що не спостерігалися в клініці під час вагітності. Всі опитані нами пологові будинки зізналися, що візьмуться приймати пологи тільки у вагітних, які звернулися в клініку не пізніше, ніж на  37-38 тижні. Тобто за місяць до планованих пологів. Інші потребують спеціальних заходів.

Наприклад, в Ісіді зберуть консиліум. За результатами якого і стануть приймати рішення, чи підписувати з вагітною договір, без якого пологи приймати відмовляться.

    «Якщо спостереження вагітності відбувалося в іншому медичному закладі – вартість додаткового обстеження і комплексного медичного консиліуму перед пологами становить 25 000 грн», – відповіли UBR.ua в прес-службі клініки Isida.

Такий підхід в приватних пологових будинках пояснюють турботою про породіль і новонароджених. Адже без розуміння повної картини вагітності братися за пологи небезпечно.

Без права вибору

Однією з основних причин «платності» безкоштовних державних пологів незалежні експерти називають нестримне прагнення українських жінок народжувати у конкретного фахівця. Їхні телефони передаються від жінки до жінки, а кишені хороших лікарів-акушерів ніколи не пустують.

Середня плата фахівця за породіллю в столиці становить близько $ 1000. Такою сумою оцінила персональні послуги київських акушерів виконавчий директор благодійного фонду «ПацієнтиУкраїни» Ольга Стефанишина.Однак не всі приватні клініки можуть запропонувати вагітним право вибору лікаря. Хоча їхні послуги навіть в базі обійдуться дорожче. З опитаних нами клінік, вибирати лікаря дозволяють дві. Правда, за окрему плату – від 6 до 10 тис. грн. «Якщо жінка не хоче народжувати з черговою бригадою, а хоче вибрати певних лікарів на пологи, то вона може вибрати на пологи акушера (доплата 6 000 грн), неонатолога (доплата 3 000 грн), анастезіолога (доплата 3 000 грн)», – пояснила Оксана Гусєва

А ось Isida вибирати лікаря не дозволяє, пояснюючи це турботою про пацієнтів. Набагато гірше, кажуть в компанії, коли пологи приймає лікар, який тільки вийшов з чергування.

«У Isida відсутня послуга по вибору лікаря на пологи.  Клініка гарантує пацієнтові присутність на пологах злагодженої акушерської бригади, що складається з команди фахівців, але ні в якому разі не з одниго лікаря», – пояснюють в прес-службі клініки.Краса дорожче грошейКрім базових послуг, приватні клініки можуть запропонувати українським жінкам масу додаткових сервісів. Наприклад, за додатковий комфорт в покращеній палаті доведеться доплатити від 5 до 14 тис. грн.Коштуватиме грошей і фотозйомка виписки (4 тис. грн.), Паркан на зберігання пуповинної крові немовляти (10 тис. грн.).

Близько 1000 грн. попросять за щеплення проти гепатиту В (проводиться в перші 24 години після пологів). Звичайно, платити потрібно буде і за всі додаткові консультації лікарів і фахівців, а також дослідження і аналізи, не включені в базовий пакет послуг.Для тих, хто хоче отримати максимальний комфорт деякі клініки пропонують розширені пакети.

Наприклад, в київському пологовому будинку Лелека в програму VIP, вартістю 110 тис. грн. включена двокімнатна палата площею 38 кв.м, безкоштовний екстренний кесарів розтин, медичне страхування від внутрішніх і зовнішніх ризиків.

Додатково не потрібно буде платити за два телевізори в номері, цілодобове перебування тата в палаті, luxury дизайн і міні бібліотеку. Крім того, в пакет включені професійні фото та відеозйомка, послуги салону краси для мами перед церемонією виписки і навіть романтичну вечерю батьків з новорожденним.