Конкретних прізвищ позафракційний нардеп не назвав.

Нардеп Андрій Артеменко стверджує, що у Верховній Раді більше ста депутатів мають, крім українського, іноземне громадянство, передає Корупція. Інфо

"За моїми підрахунками, 102 народних депутати мають закордонні паспорти інших держав", – сказав Артеменко журналістам в кулуарах Верховної Ради в середу.

Сам же позафракційний народний депутат Андрій Артменко володіє двома громадянствами, натомість має лише один паспорт.

Артеменко оприлюднив деталі щодо своїх паспортів і громадянств.

Про це депутат розповів у коментарі виданню "КП в Україні".

"У мене немає паспортів інших країн. У мене є паспорт України. Був паспорт Канади, який в 2014 році, відповідно до вимог чинного законодавства, я повинен був призупинити. Я це зробив. Зробив це публічно в 2014 році, до початку виборів", – наголосив парламентар.

Щоправда, як стверджує депутат, відмовився він лише від паспорту, а не від громадянства Канади.

Процедура відмови від громадянства – це набагато складніша процедура, яка вимагає відповідних дій, в тому числі і юридичних. І я, не порушуючи жодного закону України, не порушуючи жодного закону Канади, плачу податки як в Україні, так і в Канаді. 

Ви розумієте, що сьогодні у нас, на жаль, між Канадою та Україною немає договору про подвійне оподаткування, – підкреслив народний обранець.

За словами парламентаря, обрали його до Ради законно та він не порушував жодних документів як в Україні, так і в Канаді.

Також політик розповів, як отримав канадську громадянство.

"Це було в 1998-1999 роках в досить складний час для України та пов'язано зі складністю себе реалізувати. Тому я, як випускник Київського політехнічного університету, з іншими випускниками КПІ подав запит до Канади, щоб влаштуватися працювати там фахівцем в області комп'ютерних технологій. 

Їм сильно були потрібні фахівці саме в такій області. Спочатку я отримав дозвіл на роботу, потім громадянство. Процедура зайняла 5-6 років", – додав Артеменко.

Нагадаємо, навколо народного депутата Андрія Артеменка розгорівся скандал, коли стало відомо, що він нібито пропонував здати в "оренду" Крим на 50 чи 100 років в обмін на мир між Україною та Росією.

20 лютого його виключили зі складу фракції Радикальної партії Олега Ляшка, за списком якої він пройшов у Раду.

Згодом Артеменко вніс у Верховну Раду законопроект про подвійне громадянство.

Нагадаємо, Артеменко ініціює проект закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства. Сам він володіє двома громадянствами (України та Канади), натомість має лише один паспорт.