Telegram-канал NEXTA Live опублікував особисті дані більше 1 тисячі силовиків після масових затримань на жіночому марші в Мінську. Ще тиждень тому було опубліковано попередження, що це буде зроблено, якщо не припиняться арешти.

Відзначається, що база співробітників МВС стала доступна “завдяки кібер-партизанам”. Канал обіцяє і далі публікувати дані при продовженні затримань. У списку містяться ПІБ співробітників міліції, дати народження, відділення МВС, в яких вони служать, а також звання і посади.

Окремо канал опублікував докладні дані семи офіцерів спецназу МВС “Алмаз”, аж до вказівки домашніх адрес. Організація Conflict Intelligence Team висловлювала припущення, що бійці цього підрозділу могли стріляти по Олександру Тарайковскому, який став першою жертвою силового розгону протестів після президентських виборів в Білорусі.

“Ласкаво просимо в кругову поруку. За злочини одного відповідатимуть все, раз все мовчать “, – заявили в NEXTA. Як відзначають джерела – після зливу інформації, почалися масові уволнение.

Раніше Telegram-канал закликав силовиків звільнятися з органів, щоб “не брати злочини режиму на себе”, і попередив, що “сховатися за Балаклаву не вийде”. На каналі відзначили, що білоруський режим перетворює силові органи “в анонімні бандформування”, прямо наказуючи “діяти за рамками закону, свавілля”.

За даними білоруського правозахисного центру “Весна”, на суботньому жіночому марші було затримано більше 300 осіб. Затримання проводили співробітники ОМОНу і люди в оливковою формі без розпізнавальних знаків, які називають себе міліціонерами. У свою чергу, за підрахунками журналістів, карателі Караєва затримали щонайменше 200 білоруських жінок.

У свою чергу, Світлана Тіхановська вимагає звільнити затриманих жінок/

«Сьогодні в Мінську відбувається свавілля. Прекрасних і сміливих жінок, які законно і мирно протестують, масово і грубо затримують люди без розпізнавальних знаків. Зараз в списках затриманих вже більше 240 білорусок, і там є навіть дівчата 2004 року народження.

Всі затримані повинні бути відпущені. Співробітники силових відомств повинні пам’ятати: білоруси готові деанонімізувати тих, хто виконує злочинні накази. Вам ще доведеться подивитися в очі своєму народу, який ви повинні захищати».