Як старшого брата Росію в Білорусі сприймає тільки діючий президент Олександр Лукашенко і невеликий відсоток населення.

Про це розповіла білоруська співачка і опозиціонерка Анастасія Шпаковська, також відома як Naka, в ефірі телеканалу “Україна 24”. Вона зазначила, що Лукашенко влаштував геноцид свого народу, і пояснила, чому поїхала з країни.

“Як старшого брата Росію в Білорусі сприймає тільки сам Лукашенко і якийсь невеликий відсоток населення. Я бачила цих людей і знаю, що їх дуже мало. Решта категорично проти інтеграції з Росією, вони за незалежну демократичну Білорусь, використовують всі свої мирні ресурси для досягнення свободи”, – заявила Шпаковская.

Опозиціонерка прокоментувала перформанс в Білорусі, де брали участь напівголі активістки, обмазані червоною фарбою з плакатом “влада нас вбиває”.

Як пояснила співачка, перформанс з її участю був присвячений “геноциду білоруського народу диктатором Лукашенком, всім тим тортурам, згвалтувань, побиттю, катуванням, яким піддавалися білоруси, які до сих пір продовжують перебувати під пресингом”.

“Важливо відзначити, що жодної кримінальної справи за фактом насильства і знущань не було порушено. А мирні люди перебувають у в’язниці за вигаданими свідченнями людей в балаклавах. Ми навіть не знаємо, хто ці люди. Раніше була зроблена купа всяких яскравих акцій, був пресинг, і я змушена була виїхати”, – розповіла вона.

Відзначимо, в четвер, 17 вересня, Європейський парламент прийняв резолюцію по Білорусі. Згідно з документом, Європарламент відмовляється визнавати результати виборів в країні, а Олександра Лукашенка – президентом, своєрідний імпічмент для старого. Крім того, Європарламент вимагає звільнення Марії Колесникової і всіх політв’язнів. Також резолюція містить вираз підтримки лідеру опозиції Світлані Тіхановском і Координаційній раді опозиції Білорусі. Про це повідомляє ВВС.

У документі говориться, що з 5 листопада, коли закінчиться нинішня президентський термін Олександра Лукашенка, Європарламент більше не визнаватиме його президентом Білорусі.

Європейські законодавці також засудили “гібридне втручання” Росії в білоруську політику і висловили беззастережну підтримку білоруського народу в його боротьбі за демократію.

“За” проголосували 574 євродепутата, “проти” – 37, а 82 утрималися.

Таким чином європейські законодавці підтримали позицію глав МЗС країн ЄС, які визначили політику блоку щодо офіційного Мінська і вирішили ввести санкції.

Європарламентарі рекомендують внести в санкційні списки і самого Лукашенка, як це зробили вже Латвія, Литва та Естонія.

Резолюція закликає ЄС не визнавати Лукашенка президентом Білорусі після закінчення його поточного терміну через грубі порушення міжнародних стандартів на виборах 9 серпня.