Син експрезидента-утікача Віктора Януковича Олександр направив відкритого листа генеральній прокурорці Ірині Венедіктовій зі скаргою на бездіяльність прокурорів у кримінальній справі щодо нього.

Про це у Facebook повідомив прессекретар Олександра Януковича Юрій Кірасир.

За версією прокурорів, син експрезидента в змові з керівництвом ПрАТ «Артемівськ Вайнері» організував схему з ухилення від сплати податків компанією на суму близько 40 млн грн. За словами представника Януковича, справа була «наспіх сфабрикована Генеральною прокуратурою України лише з метою створення хоч якогось приводу для накладення санкцій Радою ЄС».

Кірасир заявив, що прокурори не допускають проведення судової експертизи, яка формально закріпила б відсутність складу злочину і «беззастережно привела б до закриття справи». Також він додав, що прокурори уникають допиту самого Олександра Януковича, «не дивлячись на його численні заяви з проханням про це».

«За сім років прокурори не зробили жодної спроби зв’язатися з ним і / або направити відповідний міжнародний запит в РФ», – заявив представник Януковича.

Далі Кірасир наводить цитати з листа Януковича Венедіктовій:

«Саме Ви, як генеральний прокурор, зараз одноосібно відповідальні за незаконні дії або навмисну бездіяльність правоохоронців у цій «кримінальній справі».
«Я знаю чому ваші підлеглі і Ви не робите цього (не закриваєте кримінальну справу, – ред.) через сором за беззастережну довіру Ради Європи брехні української прокуратури про мою винуватість у будь-яких злочинах. І через страх виявлення фальсифікації справи прокурорами при її публічному розгляді в суді. Зрозуміло, що Європа такого не пробачить».
Олександр Янукович в своєму листі вимагає від генпрокурорки особисто розглянути всі описані в скарзі порушення і очікує на офіційну відповідь на свій лист. Син експрезидента-утікача також висловив готовність бути допитаним у цій справі і наполягає на її негайному закритті або передачі в суд.

«Про систематичні порушення прав людини співробітниками прокуратури Олександр Янукович також поінформував президента України В. Зеленського, главу ВРУ Д. Разумкова, а також Уповноваженого з прав людини в ВРУ Л. Денисову, направивши їм копії свого листа на адресу генерального прокурора», – додав Кірасир.

Нагадаємо, раніше стало відомо про іншу російську нерухомість, пов’язану із Олександром Януковичем. У 2014 році після виїзду у Росію він заснував дві компанії – «Арсенал-Інвест» та «Арсенал Істейт». Як зазначено у російському реєстрі юридичних осіб, фірми надають послуги як холдингові компанії, а також у сфері нерухомості та консалтингу. Тоді ж російські ЗМІ повідомляли, що компанії Олександра Януковича займатимуться нерухомістю у комплексі споруд заводу «Арсенал» у Санкт-Петербурзі.

У квітні 2021 року Фонд гарантування вкладів ліквідував ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» як юридичну особу. Власником цього банку був Олександр Янукович.

До слова, напередодні суд дозволив розслідувати, як Янукович захопив владу в 2010 році.

Як раніше повідомила генпрокурорка Ірина Венедіктова, Україна готує повторне звернення до РФ через відмову видавати Януковича.

25 березня Київський апеляційний суд залишив у силі рішення про заочний арешт Віктора Януковича у справі про захоплення державної влади. Таким чином, суд відхилив апеляцію адвокатів Януковича.

Апеляційний суд своїм рішенням залишив у силі рішення Печерського районного суду Києва від 4 травня 2020 року про заочний арешт Януковича у справі про зміни до Конституції з метою захоплення влади.

Підкреслимо, ще 4 травня 2020 року Печерський райсуд Києва заочно заарештував колишнього президента України Віктора Януковича строком на два місяці по новій справі про узурпацію влади.

Експрезидента Віктора Януковича звинувачують в узурпації влади шляхом тиску на Конституційний суд, який у 2010 році визнав неконституційною реформу Основного закону від 2004 року – вона обмежувала повноваження президента та робила Україну парламентсько-президентською республікою.

Окрім цього, 24 січня 2019 року Оболонський районний суд Києва визнав Януковича винним у державній зраді і пособництві у плануванні, підготовці, розв’язуванні й веденні агресивної війни і засудив його до 13 років позбавлення волі заочно. Водночас суд визнав колишнього президента не винним у пособництві в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Прокуратура просила засудити Януковича до 15 років позбавлення волі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.