У Києві мітингувальникам, які зібралися у четвер, 6 лютого, з протестами проти впровадження ринку землі в Україні платять від 140 до 300 гривень.
Організатори відзначили, що для участі в акціях запрошують чоловіків і жінок у віці від 16 до 60 років. Про це свідчить публікація у співтоваристві “Масовка, кастинги, зйомки, Київ” на Facebook.
Мітингувальники були розділені на дві групи – одні повинні брати участь до 13:00, інші – до 17:30.
Організатори обіцяли заплатити 140-170 гривень у першому випадку і 300 гривень – у другому.
Зокрема, учасники акції протесту закликали президента Володимира Зеленського зустрітись із аграріями та дослухатися до їхніх думок.
Згодом колона із плакатами вирушила до приміщення Верховної Ради України, де 6 лютого планують розпочати розгляд законопроєкту про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення.
Також телеграм-канал Klymenko Time. повідомляє про нові вимоги мітингувальників під Радою.
У протестуючих під Радою проти ринку сільгосп землі з’явилася нова – точніше стара-нова- вимога. Тепер вони проти продажу взагалі і за продовження мораторію. Ось так і з’явилися вуха головних замовників «фермерських протестів».
18 років, з 2001 року, відчайдушно бореться за земельний мораторій Юлія Тимошенко. І так само беззмінною є її електоральна підтримка в центральних – аграрних – областях. Але не консервативні пенсіонери та селяни від виборів до виборів забезпечують Тимошенко потрібну кількість голосів, а аграрні барони. Вони більше за інших «фермерів» зацікавлені у продовженні мораторію. Адже ринок землі розкриє всі схеми заволодіння земельним ресурсом. Та й відкуповуватися від селян за їх паї комбікормом з панського столу набагато вигідніше, ніж платити ринкову ціну, та ще й конкурувати з іноземними агрокорпораціями.
«Свобода» зі своїм націоналізмом початку 20 століття теж проти ринку землі. Як Бандера прописав держвласність на землю, так нічого в ідеології українського націоналізму не змінювалося. Що там 21 століття з глобалізацією? У лідерів «Свободи» інших справ вистачає. До речі, до аграрного бізнесу у них завжди був великий інтерес.
А ось наскільки бурхливі мітинги проти ринку землі відображають ставлення суспільства, показує соцопитування «Рейтингу». З 14 актуальних проблем в державі сільське господарство за пріоритетністю виявилося на 9 місці.