Директор Міжнародної фундації за краще урядування (IFBG) Джейм Вілсон вважає, що Україна за останні роки чи не найбільше постраждала від пропаганди Російської Федерації.

Про це він написав у своєму матеріалі для International policy Digest

На думку Джеймса Вілсона (James Wilson), за радянських часів таланти російських письменників перетекли з художньої літератури у вигадування пропагандистських історій. Він додає, що зараз брехня та фальшиві новини настільки поширені у російських медіа, що майже несила там відрізнити вигадки від фактів.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Можна зробити єдине безпечне припущення щодо новин з Росії: жодному факту неможна довіряти. А те, що публікується, потрібно перевіряти на першоджерело, аби зрозуміти мотиви за цим. Тобто, що хотіло досягти КДБ, яке контролює ЗМІ, завдяки поширеній інформації», – пише пан Вілсон.

Він вважає, що Україна є однією з країн, яка за останні роки потерпала від пропаганди Росії найбільше. Поширювалися меседжі щодо неадекватної державної політики, некомпетентних правоохоронних органів, поганих демократичних процесів, слабких політичних, адміністративних військових реформ.

«Пропаганда РФ послуговується правилом Геббельса: що більша брехня, то швидше у неї повірять. З приходом президентських виборів пропаганда Росії переходить в активну фазу. Як заповідало КДБ, Росія послуговується стандартними тактиками, намагаючись очорнити українську армію. Останнім часом почало з’являтись все більше повідомлень про підготовку Україною хімічної атаки на Донбасі, хоча це химерно, адже в України немає хімічної зброї», – наголошує Джеймс Вілсон.

Він каже, що натомість Росії добре знайома хімічна зброя, оскільки були беззаперечні докази використання такої РФ у Сирії. Пан Вілсон нагадує, що російські спеціалісти з хімічної зброї нещодавно були помічені і на Донбасі.

«Все частіше російські спецслужби грають з глобальними процесами, використовуючи не надто складні засоби і методики без чіткої кінцевої мети. Своїми діями Росія випробовує уряди та цінності по всьому світу», – резюмує пан Вілсон.