Одна з цілей російських окупантів – захопити Часів Яр на Донеччині. Для цього вони використовують старий прийом.
Про це розповів військовий експерт Олег Жданов, зауваживши, що Росія досі намагається штурмувати в бік Часового Яру. Ситуація там складна.
Все буде залежати від того, яка ситуація буде на флангах. Хоча росіяни і в лоб пробують взяти цей населений пункт.
«Оборона Часового Яру буде залежати від флангів. Росія, як завжди, використовує старий німецький прийом – «кліщі». Прорив з флангів, напівоточення, а потім максимальне вогневе ураження в напівоточенні», – сказав Жданов.
Як вважає Жданов, Путіну важливо, аби окупанти й надалі просувалися в Україні. Йому потрібно обґрунтувати своєму населенню, чому їхні великі втрати є виправданими.
«Йому немає різниці, чи це Бахмут, чи інший населений пункт. Йому важлива назва, щоб згадати її під час чергової промови. На мій погляд, їм потрібен не стільки Часів Яр, скільки обґрунтування перед населенням оцієї всієї навали. Знову повертаємось до соціальних настроїв. На сьогодні деякі росіяни ставлять питання – а навіщо взагалі ця «СВО» почалася? Чому її ще не закінчили? Їм потрібно зараз хоч щось захопити», – зауважив Жданов.
Варто додати, що Часів Яр розташований на максимальній висоті Донецького кряжу, який тягнеться від Донецька до Слов’янська. Тобто Часів Яр — то це своєрідний щит перед Краматорсько-Слов’янською та Дружківсько-Костянтинівською агломераціями. Тобто Часів Яр стоїть на захисті саме цих міст.
Про це повідомив начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашников.
«Тобто російські війська зможуть створювати штурмові дії як на Костянтинівському напрямку, так і на Краматорсько-Слов’янському напрямку. У них як піхота, так і техніка тут дуже сильно “сточуються”. Вони постійно сюди підвозять резерви. Раніше резерви знімалися з Куп’янського напрямку, потім їх сюди перекидали з Авдіївки. Інші напрямки фронту залишаються більш спокійними, тому що саме наш напрямок [у районі Часового Яру] найбільш активний», — розповів він.
Він додав, що Путін занурений в окультизм, оточений своїми шаманами, магами тощо.
«Він вірить у знакові дати. Якщо згадати Бахмут, він теж постійно встановлював терміни взяття міста до якихось дат, які в нього постійно сипалися. З приводу виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської області в нього теж були певні дати. Друга причина — робота на внутрішній електорат. Вони пробують показати населенню, що до якихось значних дат у них будуть якісь значні досягнення. Але, як ми бачимо, у них жодне досягнення не відбулося до якоїсь прогнозованої дати», — говорить військовий.
Калашников наголошує, що війна змінилася, вона перейшла на більш технологічний рівень.
«З їхнього боку дуже багато дронів, і з нашого кількість БпЛА набагато збільшилася. Але наші пілоти, які керують БпЛА, більш професійні на полі бою. Авіаційна складова — це на сьогодні ФАБи (фугасні авіабомби) — дуже сильно залучена російськими військами. Якщо раніше це були окремі піхотні штурми невеликих підрозділів (відділення, взводу), то на сьогодні вони вже пробують атакувати у складі механізованих колон, залучили важку бронетехніку — танки, бойові машини. Тобто за кількістю і за якістю російські війська збільшили штурми», — наголосив він.
До того ж, у місті є частина цивільних.
«Сьогодні в місті залишилися ті, хто для себе вже вирішив не виїжджати, а також ті, кого ми називаємо “почекунами” — які чекають на “русский мир”, попри те, що він руйнує їхнє рідне місто, їхні домівки, але вони його чекають. Ці люди свідомо зробили свій вибір, вирішили свою долю», — підсумував начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича.