Утримання села Кринки українськими військовими, розташованого на лівобережжі Херсонщини, не лише перешкоджає планам ворога, але й розширює можливості для подальших наступальних дій ЗСУ. Про це сьогодні, 23 травня, заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов у ефірі українського телеканалу.
За останні дні окупанти захоплювали населений пункт не вперше. Однак російська пропаганда, врешті-решт, спростовує такі повідомлення.
“Така ситуація не тільки з Кринками. У РФ уже звітували про нібито тактичні успіхи російських окупантів у районі села Роботине Запорізької області. Причому про це повідомило Міністерство оборони країни-окупанта. Заявляли вони і про оперативне оточення українських підрозділів у районі Часового Яру, і про просування в районі Вовчанська. Потім ці всі повідомлення були спростовані самою ж російською стороною — так званими воєнкорами і військовослужбовцями окупаційної армії”, — зазначив аналітик.
Снєгирьов зауважив, що самого населеного пункту Кринки як такого вже не існує — він був повністю знищений. Проте український військовий пункт на лівому березі Дніпра залишається активним. Навіть більше, за його словами, російські окупанти були змушені визнати розширення зони присутності українських Збройних сил. Ширина цього плацдарму становить до 1,5-2 км, а глибина — до 800 метрів.
“Чим важливі Кринки для Збройних сил України? Це фактично присутність і можливість розширення плацдарму вглиб окупованих Росією територій. Відстань від українських плацдармів, а це не одні Кринки, до адміністративних кордонів з тимчасово окупованим Кримом — близько 60 км. Причому вся ця відстань — під тотальним вогневим контролем з боку Збройних сил України. Для порівняння: відстань від Роботиного до адмінмежі з Кримом — близько 160-180 км. Українські плацдарми створюють передумови для успішного характеру подальших дій ЗСУ і можливого виходу до адміністративних кордонів півострова. А це, відповідно, блокування російського угруповання не тільки в Криму, а й, насамперед, на окупованих територіях Запорізької області. І це прекрасно розуміють окупанти”, — пояснив Снєгирьов.
Аналітик також підкреслив, що українські захисники на лівому березі мають значну перевагу в дронах FPV та системах радіоелектронної боротьби. Ці системи не тільки виявляють російські FPV-дрони, але й блокують їх, убезпечуючи особовий склад та техніку Сил оборони від можливих атак.
Водночас Братчук також додає, що Роботине в Запорізькій області фактично стерте з лиця землі й перебуває в “сірій зоні”. За його словами, тут російські окупанти повторюють сценарій, який вони використовували в Бахмуті та Авдіївці.
“Тобто ось ця тактика випаленої землі — це якраз та тактика, яка показує, що у росіян далеко та, м’яко кажучи, не все виходить попри, наприклад, перевагу в повітрі. Адже основний компонент, коли росіяни можуть проходити нашу оборону, проламувати в певних ділянках, — це якраз використання авіаційної складової. Тому, дійсно, Роботиного на сьогодні як населеного пункту немає. Ворог закріпився на позиціях колишньої середньої школи селища, намагається звідти атакувати, але перебуває під вогневим контролем наших Збройних сил”, — сказав речник.
Він уточнив, що росіяни активно намагаються провести штурмові операції, включаючи застосування техніки, але Сили оборони України ефективно відбивають їх, використовуючи артилерію. Братчук також зауважив, що з приходом допомоги від союзників українські військові можуть використовувати й інші засоби для ураження ворога на цьому напрямку, що унеможливить армії РФ рухатися вперед.