Російські окупанти можуть спробувати наступити на Київ у 2024 році, залучивши білоруську армію до бойових дій. Про це повідомив начальник штабу бригади «Азов» Богдан Кротевич (позивний Тавр) у своєму інтерв’ю відомому журналісту.

Кротевич зауважив, що не бачить жодних військових передумов для проривів у 2024 році, але зростає загроза участі військ Лукашенка.

«Те, що я бачу, — що Російська Федерація може зробити повторний наступ із напрямку кордону Росії: там, у Чернігівській, Сумській і так далі – і з напрямку території Білорусі. Це вступ білоруської армії у цю війну. Ось такі, не дуже гарні, передумови я бачу», — висловився Кротевич.

«Азовець» вважає, що війна більше залежить від українців, ніж від Росії. За його словами, не можна зупинятися на домовленостях з Росією.

«Подобається вам це чи ні — це погано. Тому що ми не виживемо просто. Мар’їнка — прекрасне місто: зелене, квітуче, з каштанами… Його не існує. Вони так «звільняють», зрозумійте це. І якщо ви думаєте, що якщо ми домовимося… Наприклад, умовно, робимо так, що Росія захоплює Україну — і все: війна закінчується… Ні, сюди загонять усіх бурятів — не знаю, — кадировців, ще когось. І просто уявіть собі, що вони будуть робити. А взагалі згадайте, що радянські війська робили в Берліні, коли виграли війну Другу світову. Можна почитати мемуари», — пояснив Кротевич.

Політично-військовий оглядач Олександр Коваленко стверджує, що інформація про готовність Російської Федерації відмовитися від напрямку через Білорусь не відповідає дійсності, оскільки в Білорусі не фіксується формування ударного загарбницького угрупування.

Коваленко нагадав, що під час наступу на Київ у 2022 році Росія використала 40 бригад, переважно з висококваліфікованих військовослужбовців та елітних підрозділів, на формування яких знадобилося до десяти років. Однак навіть з такою кількістю сил Росії не вдалося захопити Київ.

«Отже, ресурс для загарбання Києва російським військам потрібен значно більший», — написав Коваленко.

Експерт підкреслив, що для забезпечення успіху росіянам потрібно зібрати на «білоруському напрямку» до 120 тисяч осіб. Проте навіть така кількість не дозволить Російській Федерації повністю охопити Київську, а також Чернігівську області. Наразі у країни-агресора немає такого мобілізаційного ресурсу, переконаний Коваленко.

Наразі російські окупанти активно здійснюють наступальні дії на сході України. Постійне просування загарбників фіксується військовими та аналітиками.

Геолокаційні кадри, опубліковані 20 січня, свідчать про те, що російські війська захопили населений пункт Крохмальне, розташований на лінії Кремінна-Сватове (20 км на північний захід від Сватового). Раніше повідомлялося, що українські війська відійшли з позицій біля цього населеного пункту.

Ці дані, опубліковані 20 січня, також свідчать про те, що російські війська незначно продовжили свій рух на схід від Іванівки (на 20 км на південний схід від Куп’янська).

Українські аналітики повідомили, що окупанти ведуть наступ піхотою з підтримкою бронетехніки на Лиманському напрямку. Також зафіксовано рух великої кількості російських танків, БМП і бронетехніки в напрямку Лиману.

Використовуючи ситуацію, коли західна допомога Україні опинилась під загрозою зриву, Путін вирішив остаточно анексувати Донецьку та Луганську області. Умови дефіциту снарядів змусили Україну перейти до нової стратегії, яку на Заході розцінюють як «революцію».

Зазначається, що удари, які Україна наносить по Росії, точно вражають у найболючіші місця окупантів. У цьому контексті виокремлюється удар ЗСУ по нафтопереробному заводу (НПЗ) та терміналу відвантаження нафти в Усть-Лузі під Санкт-Петербургом.

Видно, що наслідки цієї атаки були надзвичайно ефективними, порівняно зі спробами Заходу здійснити контроль над цінами та встановити ембарго на російську нафту. Інфраструктура НПЗ, яка є ключовою для економіки Путіна в умовах суворих санкцій, стала ідеальною мішенню для ударів ЗСУ.