Новопризначений головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський подякував побратимам і посестрам, з якими служив у лавах Сухопутних військ та ОСУВ «Хортиця» й розповів, якими будуть його пріоритети на новій посаді.
Про це він написав у Telegram.
«Шановні бойові побратими та посестри, з ким мав честь служити в лавах Сухопутних військ Збройних Сил України та ОСУВ «Хортиця». Дякую вам за кожен день ратної роботи, проведеної разом на найтяжчих ділянках фронту нашої визвольної війни! Ваша звитяга, професійність, відданість справі захисту Батьківщини та наполегливість у виконанні бойових завдань є фундаментом стійкості нашої оборони і не дозволяє ворогові реалізувати загарбницькі наміри», — йдеться у повідомленні.
Сирський указав, що наразі на порядку денному є нові завдання, йдеться насамперед про чітке та детальне планування дій усіх органів військового управління, об’єднань, з’єднань і частин з урахуванням потреб фронту у новітній зброї, яка надходить від міжнародних партнерів.
За його словами, пріоритетною залишається військова логістика: якнайшвидший та раціональний розподіл та доставка усього необхідного для бойових частин.
Головнокомандувач вважає, що завдання штабів усіх рівнів — знати всі без винятку потреби фронту і володіти ситуацією на кожній його ділянці, оскільки «кваліфікація особового складу органів військового управління є вирішальною для розробки й успішної реалізації задумів і планів».
«Життя і здоров’я військовослужбовців завжди були та є головною цінністю української армії. Отже, дотримання балансу між виконанням бойових завдань та відновленням частин і підрозділів з інтенсифікацією навчання та підготовки особового складу залишається як ніколи актуальним», — наголосив Сирський.
Він також вказав, що мають запроваджуватися нові технічні рішення, а успішний досвід потрібно масштабувати.
«Запровадження нових технічних рішень і масштабування успішного досвіду, як, приміром, застосування безпілотних систем, сучасних засобів радіоелектронної боротьби, є одним з майбутніх векторів побудови перемоги у нашій визвольній війні. Лише зміни та постійне удосконалення засобів і методів ведення бойових дій дадуть змогу досягти успіху на цьому шляху», — зазначив головнокомандувач.
Сирський додав, що ще однією з головних складових загального успіху у війні є надійний тил.
Варто додати, що зміна тактики з боку України, ймовірно, ще більше ускладнить для Росії прогрес у її просуванні.
Про це пише кореспондент Business Insider Шинед Бейкер.
Вона нагадує, що минулого місяця Україна оголосила, що інвестує майже 500 мільйонів доларів у будівництво оборонних споруд, які будуть розташовані вздовж російського кордону та на східному Донбасі.
Райлі Бейлі, аналітик з Інституту вивчення війни, сказав, що оборона України ускладнить російським військам атаки на укріплені позиції.
«Проблема Росії в тому, що в цій війні важче атакувати територію, ніж захищати її. Росія вже зазнала труднощів зі своїм просуванням, і ці укріплення, ймовірно, зроблять її цілі ще важчими», — каже експерт.
У свою чергу Патрік Бері, військовий аналітик з британського Університету Бата, зазначив, що оборона була легшою, оскільки обидві країни мали однакову зброю та обидві боролися з нестачею зброї. За його словами, хоча все могло б бути по-іншому, якби було задіяно більше зброї НАТО.
«Додаткові укріплення ускладнять Росією прийняття рішень. Без глибокої української оборони Росія могла б просуватися вперед після захоплення певного місця. Але сильніша оборонна лінія зупиняє це, обмежуючи, куди вона може йти навіть після успіху. Ймовірно, це змусить Росію сумніватися, як просуватися вперед, щоб захопити територію», — каже експерт.
За словами ще одного фахівця, Україна, схоже, не відмовляється від наступу. На його думку, метою Києва, ймовірно, є «активна оборона», де вона все ще атакує, утримуючи оборонні лінії, шукаючи слабкі місця Росії.