Ніяких доказових чуток, які ширилися на початку каденції Володимира Зеленського, про те, що олігарх Ігор Коломойський нібито впливає на президента, немає. Про це в авторській програмі Олени Трибушної “Перші особи” на 24 каналі розповів голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Він додав, що керується реальними фактами й не бачить, які преференції отримав Коломойський.

Історія з Коломойським тягнеться шлейфом і її, звичайно, підживлюють. Однак за останній рік фактів підтверджень (впливу на президента – ред) я не бачу.

Всім відомо, скільки закидів було в адрес Зеленського щодо повернення Коломийським “Приватбанку”, однак цього досі не сталося.До речі, саме під час президентства Зеленського керівник банку та перший заступник отримали підозри.

Водночас Герус розповів про державне ПАТ “Центренерго”, яке нібито лояльне до Коломойського.

Він заявив, що зараз олігарх там підтримки немає, адже Менеджмент акціонерного товариства змінили ще весною 2021 року.

Відбулась дуже конфіденційна спецоперація. Там за 30 хвилин “змили” всі реєстри, щоб ніхто не зміг нічого зробити й менеджмент змінили, – розповів голова комітету.

За словами Геруса, Коломойському влада не сприяла в бізнесі.

Як приклад він навів те, що він виробляє нафтопродукти, а олігарх Рінат Ахметов – електроенергію. Імпорт електроенергії був заборонений, а імпорт нафтопродуктів, який складав конкуренцію Коломойському – ні.

Тож, якщо говорити про рівні правила гри, то для Ахметова конкурентів обмежили, що зіграло йому на руку. Однак для Коломойського цього не зробили. Останньому довелось конкурувати з дизелем з Росії, Білорусі.

Коломойський продовжував працювати, інвестувати в завод. Ніхто жодних адміністративних чи політичних рішень щодо обмеження конкуренції не приймав.

Крім того, він додав, що США не вводили проти Коломойського якихось серйозних санкцій. Вони лише заборонили йому в’їзд до країни.

“Зазвичай в Україні десятки, може сотні, мають заборону на в’їзд, але про це публічно не оголошують. Коломойському ж оголосили публічно, аби це підкреслити”, – розповів Герус.

Водночас раніше журналіст та письменник Ілля Жегульов в авторській програмі Сергія Лещенка “Що це було?” на 24 каналі заявляв про те, що український олігарх Ігор Коломойський наразі перебуває в пастці, тому його проблеми сконцентровані далеко не в нашій державі.

За його словами, Коломойський зараз має проблеми із США.

Якщо порівнювати конкретно олігарха Березовського і олігарха Коломойського, основна проблема Коломойського – не в Україні, а на Заході, – наголосив Жегульов.

“Через це він не може нікуди виїхати з-за кордон. Пастка стоїть”, – додав він.

Журналіст порівняв Коломойського з російським олігархом Борисом Березовським та заявив, що останній почував себе більш вільно.

“Він приїхав в Лондон, йому дали друге ім’я і прізвище, з якими він міг прекрасно літати в Грузію. Йому надали політичний притулок, він спілкувався з американськими чиновниками. Його не сприймали бандитом”, – зауважив Жегульов.

Нещодавно американський аналітик Кейсі Мішель висловив думку щодо екстрадиції Коломойського та заявив, що одіозний олігарх Ігор Коломойський найближчим часом не виїжджатиме з України, тому це суттєво ускладнює ситуацію для США.

Очевидно, якщо Коломойський найме кваліфікованих юристів, вони навряд чи рекомендують йому летіти до Відня найближчим часом, – відповів Мішель на питання про можливість видачі олігарха в США.

Він також пояснив, чому американські спецслужби вирішили розслідувати діяльність саме Коломойського.

Причиною є те, що український олігарх є найбільшим власником нерухомості в Клівленді штату Огайо. Це є дуже нетиповим вибором місця інвестування для “сумнівного капіталу” з пострадянських країн.