Єдина православна церква в Україні будуватиме діяльність на українських звичаях. Про це сказав почесний патріарх Православної Церкви України Філарет.
"Для церкви томос дає те, що вона буде своє життя і діяльність будувати на українських звичаях, традиції.
Буде звершувати богослужіння українською мовою, зрозумілою. А це має велике значення. Тому що коли людина приходить у храм, чує читання чи то Святого Письма, чи то псалмів, і не розуміє їх, то як вона може молитися? Тепер люди будуть молитися разом з усією церквою", – пояснив він в інтерв'ю телеканалу "Прямий".
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
Автокефалія має велике значення для держави, продовжив патріарх.
Без української церкви, тобто міцного духовного фундаменту, держава довго проіснувати не зможе
"Без української церкви, тобто міцного духовного фундаменту, держава довго проіснувати не зможе. І ми це бачимо на своїй власній історії. Коли у 20 столітті утворилася Українська Народна Республіка, потім разом із нею – автокефальна православна церква, то знищивши цю церкву, радянська влада знищила потім і УНР.
Тому нинішні президенти зрозуміли, що поки не буде в Україні своєї незалежної церкви, ми будемо знаходитися у стані: будемо державою чи ні.
Тепер, коли ми стали незалежною державою, наш ворог, північний супротивник, нас не здолає. Тому що є велика духовна сила, яка сильніша за зброю. Ми бачимо на прикладі війні на сході. Зброя спочатку була слабенька. Але дух був сильний. І цей сильний дух не допустив, щоб агресор захопив Донбас. Захопив частину, а далі просунутися не може.
Тому що український народ, якого надихає церква на захист своєї Батьківщини, не допускає агресору просуватися далі. Таке значення має автокефалія Української церкви", – сказав Філарет.
Нагадаємо, Предстоятелю Православної Церкви України митрополиту Епіфанію вручили Томос про автокефалію української православної церкви. Церемонія вручення відбулася після святкової літургії. Провели її в стамбульській церкві святого Георгія, яка є резиденцією Константинопольського патріарха.