Україна надає Сполученим Штатам недостовірну інформацію у кримінальних справах, заявив міністр юстиції – генеральний прокурор США Вільям Барр на слуханнях в юридичному комітеті Палати представників Конгресу США.

«Прокурору Східного округу [штату Нью-Йорк] було надано право здійснювати нагляд за всіма стосуються України справами, а також за новими справами, пов’язаними з цією країною. Ми зіткнулися з проблемою – з України надходить багато недостовірної інформації. Там дуже багато корупції », – наводять ЗМІ коментар Барра щодо рішення про переведення прокурора Східного округу штату Нью-Йорк Річарда Донохью в Генпрокуратуру США і доручення курирувати всі розслідування, що стосуються України та особистого адвоката президента США Рудольфа Джуліані.

«Це було заходом перестороги, щоб ми не були введені в оману української дезінформацією під час кримінального розслідування», – підкреслив прокурор.

Він додав, що його відомству деколи складно розібратися, правдива інформація, що надійшла або помилкова. Барр підкреслив, що рішення по Донохью приймалося «в співпраці з національною розвідкою».

Під час відповіді міністра неодноразово перебивали, що змусило старшого республіканця комітету Джима Джордана висловити подив. Джордан звернувся до голови комітету демократу Джерролд Надлера: «Ви кілька місяців чекали міністра юстиції, і ось він прийшов на слухання, а ви не даєте йому і слова сказати». Надлер не став відповідати, а тільки лише зробив зауваження конгресмену, якому «не було дано слово».

І якщо з американськими прокурорами все зрозуміло, то до українських виникають питання.

Сьогодні стало відомо, що Романа Говду призначили заступником Генпрокурора України Ірини Венедіктової, пише телеграм канал Легітимний.

Роман Говда особистість спірна, працює на всі фінансово-промислові групи. Тому багато хто приписує його до команди Шокіна, до команди Грановського-Порошенко, Кирила Тимошенко – Смирнова-Єрмака, Комарницького і т.д ..

В реальності Роман Говда – це дзеркало нашого політикуму. Всі наші політики кулуарно працюють один з одним, а в публічній площині вони «сваряться» для публіки. У звичайного політичного обивателя є якісь рамки і поділ «свій-чужий», у політиків-чиновників таких рамок немає.

Ось і у Романа Говди немає поділу «свій-чужий», а є принцип, що я з цього буду мати і скільки отримаю. У вузьких колах Говду вважають «рішалою», людина, яка готова вирішити все що завгодно, головне ціна.

Тепер ми часто будемо писати про Генпрокуратуру, так що далі буде … – пише Легітимний. Зазначимо, що вчора Легітимний інсайдив про те, що саме Говда, осіню займе місце Венедиктової.

Українці коментуючи цю новину, зазначають, що вже навіть Американські прокурори в шоці від української корупції. Пора наводити порядк!