Пандемія COVID-19 – це перша біологічна світова війна, яка торкнулася всю планету. Поки складно пояснити, як це сталося і хто винен в розповсюдженні хвороби, що завдала шкоди всім сферам суспільного життя.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов, повідомляє Україна 24.

За його словами, пандемія стала першою біологічною війною, від якої постраждали всі світові держави.

“Пандемія внесла свої корективи. З урахуванням того, що сталася перша біологічна світова війна …, ми поки не можемо сказати, хто її, скажімо так, там” роздував “, але що це перша біологічна війна … Чому? Тому що вона охопила весь світ. Хто в цьому винен – ​​це питання вже другого ряду. Ми на це питання зараз не можемо дати відповідь, як це все сталося, але те, що сьогодні весь світ страждає від цієї хвороби, весь світ страждає від цієї пандемії – це факт “, – сказав чиновник зазначивши, що коронавірусна інфекція завдала колосальної шкоди економіці, ринку праці, авіаційній сфері і туризму.

При цьому Данилов додав, що при РНБО працює в режимі 24/7 група, яка займається моніторингом ситуації поширення коронавірусної загрози по всьому світу. Україна за допомогою даних досліджень змогла спрогнозувати ситуацію з COVID-19 в Києві та Львівській області на 95%.

Тому, підкреслив чиновник, в Україні розуміють, як надалі буде розвиватися ситуація з епідемією коронавірусу на території країни і готові протистояти загрозі.