Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван висловив переконання, що Сполучені Штати, а також країни-союзники та партнери мають у прискореному темпі забезпечувати Україну підтримкою для досягнення нею перемоги.

Про це він заявив у розмові з журналістами у понеділок, повідомляє «Укрінформ».

«Питання полягає в тому, чи маємо ми рухатися швидко та рішуче, щоб підтримати Україну інструментами для її перемоги у цій війні? І (колишня) держсекретар Кондоліза Райс та (колишній) міністр оборони Роберт Гейтс відповіли на це питання – так. Що ж, ми також відповідаємо на це питання – так», – сказав радник президента Байдена.

Таким чином Салліван прокоментував статтю Райс-Гейтса для The Washington Post, оприлюднену в суботу. Її автори наголосили, що військовий потенціал та економіка України зараз майже повністю залежать від рятівних поставок Заходу. Крім того, вони зазначили, що у разі відсутності «великого прориву» України та успіхів на полі бою тиск Заходу на Київ щодо проведення переговорів із росіянами зростатиме. А будь-яке перемир’я дасть російським військам можливість поновити сили, щоб відновити наступ. І це неприйнятно.

«Єдиний спосіб уникнути такого сценарію — терміново забезпечити Україну та їхніх союзників різким збільшенням військових поставок та можливостей, достатніх для того, щоб стримати новий наступ Росії та дати Україні можливість відкинути російські сили на сході та півдні», – наголосили Райс та Гейтс у своїй публікації. .

У зв’язку з цим Салліван зазначив, що оголошення Білим домом останнього пакета допомоги Україні на понад $3 мільярди свідчить, що адміністрація США прихильна до цього не на словах, а на ділі.

Водночас він висловив переконання, що «переважна більшість» членів Конгресу США, як і переважна більшість американців, «продовжують рішуче підтримувати політику забезпечення України засобами для захисту від російської агресії».