Третій місяць Давидик не виходить з лікарні. Вже переніс кілька хіміотерапій. Одного дня у хлопчика набрякла повіка. Мати спершу подумала – простий забій, бо 4-річний син непосидючий і міг десь вдаритися. Але минали дні – підпухлість не зменшувалася, тож пішли до лікаря.

“Провели біопсію. Воно почало просто по годинах рости. Око починало збільшуватись і цей екзофтальм ставав надзвичайно великим. Воно стало так, як ще одне око попереду”, – розповідає мати Сніжана Куйбіда.

Це рак – вердикт медиків приголомшив – рабдоміосаркома орбіти, у шию вже пішли метастази. Лікування почали одразу.

“Давидик просто розумів, що він захворів. Він не розуміє, який в нього діагноз. Він просто завжди питає: “Мамо, я вже здоровий? Коли ми вже підемо звідси?”. І ти розумієш, що ти мусиш давати дитині надію”, – говорить мати.

Давидик має величезний шанс на одужання, кажуть лікарі. І зараз на нього чекає променева терапія. От тільки та, що роблять в Україні, ока дитині не збереже і навіть спотворить обличчя.

“У нас в Україні, на жаль, тільки фотонова терапія. Хоча ми маємо хороші апарати. Не дозволяє зберегти зір цій дитині. Бо на виході фотонові пучки несуть велику радіацію”, – зазначив лікар-онколог обласної дитячої лікарні Юрій Томащук.

У світі використовують так звану протонову терапію. Це вже йдуть пучки протонів – на виході, тобто коли доходять до пухлини, вони не несуть радіацію.

Протонову терапію хлопчику погодилися зробити в одній з німецьких клінік. Уже й рахунок надіслали. Але для молодої сім’ї 104 тисячі євро – сума нереальна. Тим більше, що повністю перерахувати її мають не пізніше 1 квітня, менш ніж за тиждень.

“Ми збираємо суто на протонну терапію, якого немає в Україні. А на подальше лікування – ще три курси хіміотерапії – ми повертаємося до України, щоб не платити шалені гроші. Адже хіміотерапія що у нас, що за кордоном – однакова”, – каже мати.

Третину суми, батьки де могли, вже назбирали. І ще чекають відповіді з італійської клініки, сподіваючись, що там сума буде хоч трохи менша.

Але вже розуміють – без допомоги небайдужих вони не впораються. Бо часу на порятунок їхнього синочка дуже мало.

Реквізити для допомоги:

Картка “ПриватБанку” 4149499385462757, отримувач – Куйбіда Сніжана Сергіївна (мати).

Картка “ПриватБанку” 5363542013455796, отримувач – Куйбіда Іван Степанович (батько).