В українців відбирають субсидії через придбання путівок і побутової техніки, повідомляють Вести з посиланням на читачів.

За їхніми словами, до цього соцінспектори опитують сусідів про кошти охочих отримати держдопомогу. Зокрема, дізнаються про місця відпочинку і поїздки.

"Сусіди сказали, що нічого такого не говорили, тому що не звертають уваги. Але в субсидії мені відмовили, хоча за доходами наша сім'я підходить", – повідомила виданню одна з читачок. Подібний випадок стався з пенсіонеркою з Києва після подарунка дітьми грошей на поїздку, повідомили в Мережі. Її позбавили субсидії після повернення з подорожі.

При цьому в турагентствах допускають, що фіскали відстежують операції з використанням ідентифікаційного коду. Він зазначений в закордонному паспорті, зазначило видання.

За даними Мінфіну, охочі отримати субсидію часто вказують в документах недостовірні дані. Через це кількість відмов зросла вдвічі.

Охочі отримати субсидію повинні повідомити соцзабез про покупки вартістю вище за 50 тисяч гривень, повідомили в Мінсоцполітики. Заяву потрібно подати протягом місяця. "Якщо це літня пара, і гроші на подорож їм дали діти, то вони повинні написати заяву, що, мовляв, гроші не їхні, а дітей. І жодних проблем не буде", – зазначив глава Мінсоцполітики Андрій Рева.

Він уточнив, що при нарахуванні субсидії депозити поки не враховують, тому в банки за даними не звертаються. "Інспектори будуть ходити квартирами, задавати питання про вартість покупок, перевіряти умови життя і доходи, – додав Рева. – Причому ми попереджаємо, що перевірка може пройти протягом десяти днів після подачі заяви на субсидію".

У цілому в бюджеті на субсидії закладено близько 35 мільярдів гривень. За даними видання, через зростання тарифів експерти оцінюють потрібні кошти в розмірі 70 мільярдів гривень.