Кіберфахівці Служби безпеки України блокували у Закарпатській області діяльність місцевого мешканця області, який закликав до відокремлення деяких територій нашої держави.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ.
За попередніми даними слідства СБУ, мешканець міста Берегово створив низку акаунтів у соціальних мережах, через які поширював агітаційні заклики до порушення територіальної цілісності України. Зокрема, він закликав громадян підтримати відділення Закарпатської області від нашої держави.
Ініційована Службою безпеки України лінгвістична експертиза підтвердила, що у розповсюджуваних текстах містилися заклики до порушення територіальної цілісності України.
Наразі фігуранту провадження слідчими органів безпеки повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.
Викриття зловмисника проводилося під процесуальним керівництвом Закарпатської обласної прокуратури.
Нагадаємо, 30 листопада 2020 р стало відомо, що СБУ проводить обшуки у лідера «Партії угорців України» та глави угорського фонду «Еган Еде» Василя Брензовича, і ще в кількох людей. Нагадаємо, що ця партія разом з «Демократичною партією угорців України» отримали більшість на виборах до міськради Берегового.
Обшуки проводили нібито через відкриту кримінальну справу за висновком фіктивних договорів угорськими благодійними фондами.
За словами журналіста Віталія Дієслова, схема працювала наступним чином: оформлялися фіктивні договори на виконання підрядних робіт конкретними підприємцями на замовлення одного з фондів, фігуранти привласнювали виділені гроші, вели подвійну бухгалтерію, а також використовували виділені Угорщиною гроші на шкоду національній безпеці України.
Досудове слідство також досліджує факти сприяння іноземній державі, окремими українськими громадськими діячами, які підозрюються в підтримці державних органів Угорщини в веденні підривної діяльності на шкоду Україні. У тому числі – і в здійсненні дій з ознаками державної зради.
Під час обшуків правоохоронці виявили друковані матеріали, які популяризують так звану «Велику Угорщину» і створення етнічної автономії на Закарпатті.