Шведська Lobiu Sala AB ексгендиректора ДК “Укроборонпром” Айвараса Абромавичуса отримала дозвіл купити понад 75% холдингу Agro Region Stockholm Holding.

Таке рішення 16 березня прийняв Антимонопольний комітет України, про це повідомила liga.net.

На подію відреагував український політик Анатолій Гриценко, далі передаємо його позицію в оригіналі.

“Іноземці в Уряді України. Вони отримали українське громадянство, обіцяючи позбавитися громадянства своїх держав. Потім про обіцянку «забули». Але – не забули збільшити свої статки бізнесом в Україні. Про агрохолдинг на 40,000 га земель в Україні екс-міністра економіки Айвараса Абромавічуса Ви прочитаєте за лінком у коментарі. А ще під час минулих виборів, випадково під час зустрічі з колективом підприємства, я натрапив на бізнес екс-міністра фінансів Наталії Яресько: Сумщина, завод з виробництва меблів. У їхніх країнах міністр не може займатися бізнесом ні під час роботи на посаді, ні протягом 3-5-8 років після звільнення з Уряду – це було би підставою для звинувачення у корупції і далі тюрма. В нас можна?”, – написав Гриценко.

Відмітимо, що Agro Region Stockholm Holding управляє в Україні ТОВ “Агро Регіон Україна”. За даними Clarity Project, СЕО української компанії – дружина Абромавичуса Катерина Рибаченко.

Згідно з Єдиним держреєстром декларацій, за 2019 рік зарплата дружини Абромавичуса Катерини Рибаченко в Агро Регіоні склала 39 млн грн.

ТОВ “Агро-Регіон Україна” – великий агрохолдинг, заснований у 2002 році. Займається рослинництвом і молочним тваринництвом. Володіє 40 000 га землі в Київській, Чернігівській, Житомирській та Хмельницькій областях. На них компанія виробляє 260 000 тонн зернових і олійних культур на рік. Штат компанії – 500 осіб.