Служба безпеки України викрила двох посадовців Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Київській області на одержанні неправомірної вигоди.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СБУ та Офісу генерального прокурора.

За попередніми даними досудового розслідування, чиновники вимагали гроші від мешканки столиці. За три тисячі доларів вони «гарантували» громадянці ненакладання арешту на придбану земельну ділянку та приватний будинок за борговими зобов’язаннями перед банком попереднього власника.
Правоохоронці затримали обох фігурантів згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання всієї суми хабаря.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру.

У межах кримінального провадження за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України триває слідство.

Заходи із викриття протиправної діяльності проводились спільно з слідчими Оболонського ВП ГУ НП у м. Києві під процесуальним керівництвом Київської місцевої прокуратури № 5.

У коментарі “РБК-Україна” неназваний чиновник Мін’юсту заявив, що за те, щоб не заарештувати майно і не виконувати рішення судів в Державній виконавчій службі (ДВС) хабарі беруть регулярно.

“Обсяги хабарів і відкатів в структурі Державної виконавчої служби щомісячно складають більше $ 1 млн. У ГІС сформувалася розгалужена корупційна схема – від начальників районних і міських відділів до обласних керівників. Розмір щомісячної” виручки “однієї області, таким чином, може становити від 40 до $ 90 тис. Грошові потоки проходять під контролем так званих “смотрящих”, – сказав інсайдер.

Агентство відзначило, що 6 січня сім років ув’язнення отримав за вимагання хабаря начальник управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Чернігівській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду