Чи змінить президент Зеленський міністра оборони Андрія Тарана восени зараз, за великим рахунком, зовсім не цікаво. Тому що міністр оборони у нас давно зовсім не міністр оборони, а безлика фігура – така ж безлика, як і абсолютна більшість так званих слуг народу, які в принципі нічого собою не представляють.

Зрозуміло, що у країні, що воює і яка знаходиться постійно під загрозою посилення бойових дій, міністр оборони повинен бути “яструбом”, а не “голубом”, і під його керівництвом наша армія повинна ставати міцнішою і кращою.

Про це пише волонтер і блогер Юрій Касьянов. Редакція Корупція інфо може не розділяти позицію блогера, та не несе відповідальність за позицію авторів.

Чому ця відставка буде непродуктивною? Тому що я впевнений, що у разі відставки Тарана його замінять слухняним, безликим і нікчемним генералом або цивільним, який нічого не вирішує. І ось це – найгірший сценарій, бо у нас зараз час “сірих” людей в політиці. Ми бачимо, що з так званих балакучих голів – тих, кого ми бачимо в політиці, найвпливовіші і найсильніші – президент Зеленський і на іншому полюсі Арестович, який взагалі нічого не вирішує, але до його думки чомусь прислухається певна частина населення.

Слабкі політики, природно, притягують до себе таких же слабких людей, які не можуть керувати. І це – погана тенденція, яка помітна у всіх сферах життя суспільства і управління державою. Адже серед обивателів ніхто не знає міністрів ні по імені, ні за прізвищем, бо це абсолютно безликі люди.

Це – пряме підтвердження того, що ми скочуємося до авторитарного управління маленькою групою людей: Офісу президента, самого президента і когось ще із його радників.

Тому в цьому театрі абсурду можуть відбутися будь-які заміни – кого-завгодно на кого-завгодно. Відповідно, міністром оборони може стати умовно блазень гороховий, який виступав у Вечірньому Кварталі або зробив собі кар’єру на продажу шаурми. Це нічого не вирішує і, на жаль, нічого не змінює, бо зараз працює схема підбору сірих мишок – хороших виконавців, які не висовуються.

Та ж нещодавня відставка Авакова говорить лише про одне – що позиції Зеленського, вірніше, тих, хто нашіптує президенту, значно посиляться, а протистояти цьому буде нікому. А значить, демократичні цінності знаходяться під загрозою.

Військові, безумовно, негативно ставляться до того факту, коли на чолі армії або міноборони стають люди, абсолютно далекі від цього – не служили в армії або ті, які не пройшли АТО. Ми бачимо на прикладі Держави Ізраїль, де навіть на цивільні посади заступають колишні Бойові генерали, які відслужили і знають цінність життя для цієї держави. Саме тому дуже важливо, щоб на чолі Міноборони стояла людина, яка реально захищала країну і знає, як це робити, а не просто маріонетки, якими легко маніпулювати.

Якщо ж главою Міноборони призначать Ірину Верещук, про готовність до чого вона сама нещодавно заявила, то хороших наслідків від цього чекати не варто. Втім, і за нинішнього міністра оборони армію вже розвалили. Далі падати вже нема куди, але відхід професіоналів з армії почнеться прискореними темпами. Тому що люди розцінять призначення Верещук як сигнал про те, що у цій армії робити вже нічого.