У Великій Британії оприлюднили новий закон, який розширює коло осіб, пов’язаних з Росією, та проти яких можуть ввести санкції в разі вторгнення в Україну.
Про це йдеться у заяві МЗС країни.
Зазначається, що цей закон створює основу для найжорсткішого режиму санкцій, який Велика Британія вводила проти Росії.
“Це означає, що Велика Британія тепер може ввести санкції проти російських компаній і фізичних осіб у більш широкому діапазоні економічних і стратегічно значущих секторів, таких як хімічна, оборонна, видобувна, ІКТ та галузі фінансових послуг”, – йдеться у заяві.
За словами міністерки закордонних справ Великої Британії Лізи Трасс, тепер країна може застосовувати санкції не лише проти тих, хто безпосередньо пов’язаний з дестабілізацією України, а й до афілійованих з урядом Росії організацій та підприємств, які мають економічне та стратегічне значення для російського уряду, а також до їхніх власників, директорів та довірених осіб.
Посольство України у Великій Британії вітає рішення уряду Сполученого Королівства посилити режим санкцій проти Росії.
Про це посольство заявило у Твіттері.
“Ми вітаємо рішення уряду Великої Британії посилити режим санкцій проти Росії. Більш жорстка дипломатія та спільні дії зараз є важливими для забезпечення миру”, – йдеться у заяві.
У посольстві також з нетерпінням чекають, що інші західні партнери наслідують приклад Британії.
“Жорсткі економічні санкції є цивілізованою відповіддю на російське брязкання зброєю на кордоні України. З об’єднаними та прямими позиціями ми зможемо надіслати Путіну достатньо сильний меседж, щоб знеохотити його від катастрофічного рішення вторгнутися в Україну”, – зазначив посол України у Сполученому Королівстві Вадим Пристайко.
Також нагадаємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба позитивно оцінив лист-відповідь Високого представника ЄС з закордонних справ Жозепа Борреля на російський ультиматум у вигляді “гарантії безпеки”, який той надіслав очільнику МЗС РФ Сєргєю Лаврову. На своїй сторінці у Твіттер він назвав це “сильним ходом”.
“Відмінний та сильний хід Жозепа Борреля та 27 країн-членів ЄС. Чим більше Росія намагається розділити Європу, тим об’єднанішою стає Європа”, – пише Кулеба.
Глава МЗС України назвав це єдиною дієвою стратегією, яка допомагає боротися з російською агресією.
Раніше Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель заявив, що надіслав Росії відповідь від імені країн ЄС на лист глави МЗС РФ Сєргєя Лаврова щодо “гарантій безпеки”.
“Я відповів від імені держав-членів ЄС на листи, які вони отримали від міністра Лаврова”, – наголосив Боррель.
За його словами, напруженість та розбіжності мають вирішуватися шляхом діалогу та дипломатії.
“Ми закликаємо Росію до деескалації та припинення нарощення військової потужності в Україні та навколо неї, а також у Білорусі”, – додав глава дипломатії ЄС.
“Ми як і раніше серйозно стурбовані ситуацією, що склалася і твердо переконані, що напруженість і розбіжності повинні бути вирішені шляхом діалогу і дипломатії. Ми закликаємо Росію до деескалації і припинення нарощування військової присутності в Україні і навколо неї, а також в Білорусі”, – наголосив Боррель.