Голова Меджлісу кримськотатарського народу, президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров у програмі Євгена Рибчинського «Ще не вмерла» розповів, що повернення Криму до складу України не повинно відбуватись військовим шляхом.

«Кримська платформа, яка буде відбуватись у Києві 23 серпня, – це розмова про те, як нам далі бути з Росією, аби змусити її повернутися в межі міжнародного права. І хоча у Вільнюсі говориться про реформи в Україні, це означає, що говорять про майбутнє України. А майбутнє України лише з Кримом», – зазначає він.

Є два фактори, які переконують в тому, що не війною буде повертатися Крим, продовжує Чубаров.

«Перший фактор – що міжнародна спільнота, наші міжнародні партнери будуть уникати війни як засобу протистояння російській агресії. Будуть шукатися інші шляхи. І друге, для мене найголовніше: у Криму 300 тисяч кримських татар. Це все, що ми маємо. Наш народ за кількістю такий нечисленний, коли в Криму 500 тисяч етнічних українців. І якщо говорити про розгортання військових дій в Криму – це страшні біди і над кримськими татарами, і над українцями, і над іншими людьми, які там живуть. Тому маємо зробити все, аби змусити Росію без гарячої війни, але піти з наших окупованих територій», – акцентує лідер кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський назвав саміт «Кримська платформа» важливим інструментом для досягнення безпеки в Чорноморському регіоні.

Про це Зеленський заявив за підсумками робочого візиту до Грузії, де він зустрівся з грузинським лідером Саломе Зурабішвілі, президентом Молдови Маєю Санду і президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

«Велику увагу ми приділили сьогодні розвитку безпеки та оборонного співробітництва в Чорноморському регіоні. Повернення Чорного й Азовського морів у простір міжнародного морського права та відновлення безпеки судноплавства має стати пріоритетом світової спільноти. Важливим інструментом для досягнення цієї мети може стати українська ініціатива «Кримська платформа», – цитує Зеленського сайт Офісу президента України.