Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про стратегію зовнішньополітичної діяльності України. Відповідний указ з’явився на сайті Офісу президента.

Основний акцент насамперед ставиться на захисті й просуванні інтересів нашої держави у світі.

Метою зовнішньополітичної діяльності України є утвердження України у світі як сильної та авторитетної європейської держави, здатної забезпечити сприятливі зовнішні умови для стійкого розвитку і реалізації свого потенціалу, економіки та українського суспільства.

Окрім того, а основі зовнішньополітичної діяльності України лежить стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі (ЄС) та в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), закріплений у Конституції України.

Забезпечення незалежності і державного суверенітету України, відновлення її територіальної цілісності, протидія агресії Російської Федерації, курс на набуття повноправного членства в ЄС та в НАТО, просування українського експорту і залучення іноземних інвестицій, захист прав та інтересів громадян України за кордоном, утвердження позитивного іміджу України у світі є пріоритетними напрямами зовнішньополітичної діяльності.

Зовнішньополітичні зусилля буде спрямовано на розвиток відносин стратегічного характеру з ключовими партнерами на міжнародній арені, передусім з ЄС, НАТО та їхніми державами – членами, здійснення взаємовигідного співробітництва з іншими державами та міжнародними організаціями.

Забезпечення у Балто-Чорноморському регіоні миру, міжнародної безпеки і стійкого розвитку, розбудова відносин добросусідства із дружніми сусідніми державами є одним із пріоритетів.

Досвід, набутий за роки протидії агресії Російської Федерації, зокрема щодо протистояння гібридним загрозам, має бути використаний для розвитку безпекового та політичного співробітництва з іншими державами.

До того ж буде вжито заходів для зміцнення позиції держави у регіоні, посилення її ролі як контрибутора євроатлантичної безпеки, розширення географії безпекового та економічного партнерства, активізації участі у діяльності універсальних та регіональних міжнародних організацій, заходах щодо їх реформування, створенні нових регіональних форматів міжнародної співпраці.

Зазначається, що реалізація Стратегії зовнішньополітичної діяльності України буде здійснюватися з дотриманням таких принципів, як стійкість, дотримання міжнародного права, адаптивність, взаємодія, прагматизм, людиноцентричність.

Головним зовнішнім викликом національній безпеці вважається порушення територіальної цілісності України внаслідок збройної агресії, що призвела до тимчасової окупації Російською Федерацією територій у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Також цілком небезпечним є нарощування військового потенціалу Російською Федерацією вздовж державного кордону України створює небезпеку розширення збройної агресії проти України.

Окрім цього, у стратегії мовиться й про те, що протистояння між США та Китаєм, тенденції до посилення регіоналізації та криза міжнародних безпекових механізмів можуть призвести до посилення конфліктогенності.

Пріоритетними напрямами для сучасної України вважаються забезпечення незалежності й державного суверенітету України, відновлення територіальної цілісності, протидія російській агресії, просування українського експорту, залучення іноземних інвестицій, захист прав та інтересів українців за кордоном, а також утвердження позитивного іміджу України у світі.