США розпочинають глобальну передислокацію військ для того, щоб більш ефективно протистояти Росії.
Про це пише The New York Times, посилаючись на обізнані з рішеннями Пентагону джерела.
Так зазначається, що міністр оборони США Марк Еспер розробляє пропозиції щодо значного скорочення, чи навіть повного виведення, американських військ із Західної Африки як першого етапу перегляду глобальної передислокації військ.
“Ці думки є наслідком прагнення скоротити кількість місій, які ведуть боротьбу з віддаленими терористичними групами, і замість цього зосередитися на протистоянні так званим великим державам, таким як Росія і Китай”, – сказано в статті.
Передбачається, що американці залишать свою велику базу в Нігері, а крім того можуть відкликати підтримку французьких військ, які борються з ісламістами в Нігері, Малі і Буркіна-Фасо.
Джерела додали, що після Африки може відбутися виведення військ із Латинської Америки, а також скорочення чисельності контингенту в Іраку й Афганістані.
У Пентагоні тривають відповідні дискусії, водночас питання поки що не винесли на обговорення в Конгрес США.
Міністр оборони також розглядає можливість значних скорочень на Близькому Сході. За словами офіційних осіб, у найближчі місяці в Іраку можуть скоротити присутність США до 2500 осіб. Зараз там 5 тисяч військових. Еспер вже заявив про бажання вивести близько чотири тисячі військових з Афганістану.
Зараз там майже 13 тисяч американських військовослужбовців.
Генерал Стівен Таунсенд, нещодавно призначений головою Африканського командування, з усіх сил намагався сформулювати необхідність того, щоб американські сили в Африці протистояли Китаю і Росії. Москва і Пекін інтенсивно розширюють свій вплив в економічному і військовому відношенні у всій Африці і її водах.
Еспер не намагався приховати свого бажання перетасувати американські сили по всьому світу. У жовтні під час пресконференції в Кабулі він попросив всіх командирів знайти області, “де вони можуть вивільнити час, гроші та робочу силу, щоб направити їх на головні пріоритети, як це передбачено Стратегією національної оборони”.
У цій стратегії передбачено, що Китаю є загрозою номер один, а Росія – номер два.
Також варто нагадати, що у письмовій доповіді глави Національної розвідки США Дена Коутса, було зазначено, що Росія й Китай розширюють свою співпрацю з метою створити противагу Сполученим Штатам на міжнародному рівні.