Служба безпеки України розсекретила архівні документи СРСР, які показали реальні демографічні наслідки Голодомору 1932-33 років.
Про це повідомляє пресцентр СБУ в Facebook.
Зокрема, всесоюзний перепис населення 1937 року засвідчив реальну демографічну кризу в Україні через Голодомор.
Як розповіли в спецслужбі, розсекречені нині архіви свідчать, що радянська влада не визнавала ніяких натяків на створений нею геноцид.
“Наприклад, Всесоюзний перепис населення 1937 року засвідчив реальну демографічну кризу. Радянські демографи очікували, що в Україні мало налічуватися на той момент 35 млн жителів. А перепис встановив лише 29 млн, тобто практично на рівні 1926 року”, – йдеться в повідомленні .
Мільйони українців загинули в часи Голодомору 1932-33 років. Але радянська влада не визнавала жодних натяків на…
Опубліковано Служба безпеки України Субота, 28 листопада 2020 р.
Згідно з оприлюдненими документами, всесоюзний перепис населення 1937 року засвідчив, що в Україні проживає 29 мільйонів чоловік, тоді як демографи очікували, що на той момент в країні повинно було бути 35 млн жителів.
“Такий підсумковий звіт” не сподобався “керівникам компартії. Тому керівників перепису, в тому числі Олімпія Квіткіна, звинуватили в “отриманні штучно занижених і збочених цифр” і по-традиції – розстріляли. Хоча той маловідомий Квіткін не побоявся написати правду: що колективізація призвела до вимирання людей, найбільш активні і працездатні селяни тікають з колгоспів і ті розвалюються, а соціалізм “не покращує, а душить матеріальне становище широких мас населення”, – повідомляють в СБУ.
Як відомо, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів в останню суботу листопада.
У ХХ столітті Україна пережила три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Лише після оголошення незалежності України почалося розслідування масштабів найбільшого Голодомору 1932-1933 років. За різними оцінками, тоді загинули близько 4,5 мільйонів українців.