Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило кримінальне провадження проти глави Конституційного Суду Олександра Тупицького за те, що він на початку січня скликав збори суддів КСУ, хоча був відсторонений від виконання обов’язків указом президента.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на матеріали суду.

Правоохоронці закидають судді самовільне присвоєння владних повноважень (ч.1 ст.353 Кримінального кодексу).

ДБР отримало від суду доступ до всіх документів, що стосуються скликання та проведення зборів суддів КСУ 5 січня 2021 року. Тоді вони розглядали виданий президентом України указ про відсторонення Тупицького з посади судді Конституційного Суду України, на якому було прийнято заяву КСУ.

Також слідчі отримали протокол і стенограми засідання, звукозаписи засідання зборів суддів, письмові вимоги про скликання цих зборів й інші документи.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 29 грудня підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді КСУ на 2 місяці у зв’язку зі скандальним рішенням Конституційного Суду від 28 жовтня, яким було скасовано частину антикорупційного законодавства. А 26 лютого Зеленський продовжив відсторонення ще на місяць.

На виконання указу президента главу КСУ не пускали на робоче місце, у зв’язку з чим він подав скаргу до суду. Однак і тут його чекала невдача – Окружний адміністративний суд Києва відмовив Тупицькому у забезпеченні позовупроти Управління державної охорони.

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі сайту “Сьогодні” пояснив, що суд може спокійно функціонувати і без свого відстороненого голови.

За його словами, ОАСК дійшов висновку, що Тупицьким не надано належних та допустимих доказів того, що його права і інтереси будь-яким чином порушуються до прийняття рішення за цим позовом.

“Отже, Тупицький сам не зміг обґрунтувати некоректність його недопуску у будівлю Конституційного Суду через його відсторонення від посади. Ще раз, Тупицький не зміг довести спроможність власних претензій в юридичній площині і тому знову вдається до інструментів публічної дискредитації державних інститутів”, – сказав Подоляк.

При цьому радник глави ОПУ уточнив, що в Конституційному Суді немає проблем із виплатою зарплат і забезпеченням робочого процесу через відсутність відстороненого Тупицького, оскільки печатку може поставити і керівник секретаріату суду.

Він закликав Тупицького не дискредитувати КСУ і не заважати його роботі.

“Олександр Тупицький може легко вирішити всі проблеми, які сам же і створив Конституційному Суду. Для нього було б і логічно, і просто по-людськи правильно піти у відставку… На жаль, змушені констатувати, спостерігаючи активність Тупицького, що йому як особистості просто не вистачає належної моральної підготовки, щоб усвідомити це”, – сказав Подоляк.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.