Порошенко

Президент України Петро Порошенко під час спільної заяви з Президентом Європейської Ради Дональдом Туском в Брюсселі наголосив, що Україна та Європейський Союз мають ефективно координувати дії та тиснути, щоб всі сторони виконували Мінські домовленості.

Про це повідомляє прес-служба глави Української держави, передає Корупція.інфо

«Для нас важливо зараз тиснути з приводу дотримання домовленостей про припинення вогню, про звільнення всіх заручників, про виведення всіх іноземних військ та найманців з території України. Я сподіваюся, що в рамках ефективної координації з нашими партнерами ми досягнемо результатів», – сказав Президент.

Він подякував Дональду Туску та лідерам країн Європейського Союзу за можливість виступити та поінформувати щодо поточної ситуації в Україні та результатів переговорів в Мінську.

Президент наголосив, що в Мінську були важкі перемовини і що процес імплементації домовленостей також буде непростим.
Україна, на відміну від іншої сторони, відповідально ставилася до виконання Мінських домовленостей, які були підписані у вересні, нагадав він. «Саме тому я прибув до Брюсселю, щоб координувати наші наступні кроки з європейськими партнерами. Вони продемонстрували партнерське ставлення до України. Хочу подякувати Президенту Туску та лідерам країн за сильну підтримку», – зазначив Президент.

Глава держави повідомив, що закликав ЄС надати Україні безвізовий режим на саміті «Східного партнерства» в Ризі. «Це буде дуже важливим та символічним кроком для нашої співпраці. Дуже задоволений реакцією наших партнерів», – зазначив Президент.

Нагадаємо, що сьогодні Президент взяв участь в засіданні Європейської Ради на рівні глав держав та урядів країн-членів ЄС, а також провів ряд зустрічей.