Володимир Зеленський, йдучи на президентські вибори, обіцяв провести податкову амністію. Мова про легалізацію доходів, з яких раніше не були сплачені податки. Через майже два роки план “економічного чистилища”, як називав амністію Зеленський, має шанси втілитися у життя. Але тільки для фізосіб.

Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна “Ціна прощення. Як пройде податкова амністія в Україні і хто під неї потрапить”

Верховна рада наблизилася до прийняття закону, який дозволить провести добровільне декларування доходів громадян – так звану податкову амністію. Минулого тижня профільний фінансовий комітет Ради рекомендував парламенту прийняти за основу проект №5153, внесений президентом у кінці лютого.

Податкова індульгенція

Ідея “нульової декларації” у тому, що фізособи розкривають перед державою свої активи, з яких раніше не були сплачені податки, не вказуючи при цьому джерела доходів. Заплативши один раз за ставкою, яку визначить Рада, декларант зможе уникнути відповідальності за ухилення від оподаткування.

Провести амністію пропонується за рік – з 1 липня 2021 року по 1 липня 2022 року. “Відбілити” можна буде майже будь-які активи, у тому числі рухоме/нерухоме майно, гроші і навіть бізнес. Готівкові кошти можна буде легалізувати двома шляхами – покласти у банк і разово заплатити 5% або купити облігації держпозики, перерахувавши державі “комісію” у 2,5% від загальної суми. “Кеш” як такий під “нульове декларування” не потрапить.

В Україні у владі поки обережно оцінюють можливі суми, які потраплять під податкову амністію і потенційний дохід держскарбниці. Денис Шмигаль говорить про “досить значні обсяги”.

“Різні країни отримували від 500 тисяч доларів до мільярдів і десятків мільярдів доларів, які поверталися у білий оборот держави. Розраховуємо, що і у нас теж будуть великі суми. Хотілося б, щоб це були мільярди гривень”, – сказав Шмигаль.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.