Президент Європейської ради Шарль Мішель та віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель погодились відвідати Донбас. Мета поїздки – перевірити дотримання режиму “тиші” та побачити умови, в яких несуть службу українські військові.

Про це Боррель повідомив під час спільного брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою в Києві.

“Через кілька днів я знову повернусь до України, спільно з головою Європейської ради з паном Шарлем Мішелем, і ми разом відвідаємо схід України для того, щоб ознайомитися із ситуацією на східному кордоні”, – сказав Боррель.

Він також зауважив, що мав цікаві зустрічі в Україні з міністром оборони Андрієм Тараном, представниками громадянського суспільства та одним з нардепів, главою МЗС Дмитром Кулебою, і звичайно з Президентом Володимиром Зеленським

“Меседжі, які я передавав під час цих зустрічей, були абсолютно чіткими – це те, що Європейський Союз стоїть на стороні України та її народу, ми є найпотужнішим та найнадійнішим партнером України, і ми будемо продовжувати підтримувати процес реформ в Україні, як і суверенітет та територіальну цілісність України”, – сказав Боррель.

Крім того, він зауважив, що Україна та Європейський Союз мають найбільш всеохоплюючу Угоду про асоціацію, і Європейський Союз надає найбільшу фінансову підтримку Україні.

Відзначимо, що візит Борреля планувався в березні, але був відкладений у зв’язку з пандемією коронавіруса. Тоді він також збирався відвідати Донбас.