У суботу, 28 листопада, Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів: Голодомору 1932-1933 років – геноциду українського народу і масового голоду 1921-1923 і 1946-1947 років.

Як повідомили в Київській міській раді, о 16:00 відбудеться хвилина мовчання в пам’ять про жертви.

А в столиці заходи заплановані на території Національного музею “Меморіал жертв Голодомору” біля пам’ятного знака жертвам голодомору 1932-1933 років і на Михайлівській площі.

По всій території України буде приспущено державні прапори. Обмежено проведення заходів розважального характеру.

Вшановувати пам’ять загиблих почали в 1998 році указом Леоніда Кучми. Сучасна назва і дату дня визначив указ Віктора Ющенка в травні 2007 року.

Вранці президент України Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні біля пам’ятного знака жертвам Голодомору на Михайлівській площі в Києві. Глава держави з дружиною встановили біля пам’ятного знака композиції з пшеничних колосків та калини. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зеленський також запевнив, що Національний музей Голодомору-геноциду обов’язково буде завершено.

“Проект Національного музею Голодомору-геноциду дуже важливий для України: для нашої історії і майбутнього. Були певні проблеми з фінансуванням цього проекту. Однак такі проекти повинні виконуватися в обов’язковому порядку. Я дав доручення Кабінету міністрів, і вже в понеділок це питання буде вирішене. Проект буде обов’язково завершено “, – заявив глава держави.

Сьогодні вранці дружина президента Олена Зеленська написала в Facebook, що нанесені Україні в результаті Голодомору рани не загояться навіть через століття.

“Кажуть, час лікує. Але не в цьому випадку. Роки, десятиліття і навіть століття не зможуть залікувати ті рани в серці України. Чи можливо, щоб в країні з родючою землею і працьовитими людьми від голоду померли мільйони ?! Від штучного голоду, умисного знищення українського народу. Ми не можемо нічого виправити. Але можемо пам’ятати. І ніколи не дозволити цьому жаху повторитися “, – зазначила перша леді.

Кажуть, час лікує. Але не в цьому випадку. Роки, десятиріччя і навіть сторіччя не зможуть загоїти ті рани в серці…

Опубліковано Олена Зеленська Пʼятниця, 27 листопада 2020 р.

У свою чергу митрополит Єпіфаній заявив, що геноцид українського народу з боку радянського режиму був злочином проти людяності. Про це він написаний у себе в Twitter.

“Голодомор – біль загальнолюдського масштабу, яку поділяємо з усім світом. Тому що акт геноциду українського народу є злочином проти людяності. Українці ніколи не примиряться з фактом цього злочину, і ми повинні молитися за упокій душ загиблих, якого вони не знали за земного життя” , – закликав священнослужитель.

Крім того, команда 25 Української антарктичної експедиції теж запалює свічки скорботи в пам’ять про жертви Голодомору, повідомляється на їх сторінці в Facebook.

“Вважаємо, що про ці чорні сторінки української історії потрібно нагадувати і сьогодні, і через сотні років. Серед нашої команди також є люди, сім’ї яких постраждали від геноциду 1932 року”, – сказав керівник 25 Української антарктичної експедиції Юрій Отруба.

Команда 25 УАЕ в Антарктиді запалює свічки скорботи за жертвами Голодомору 1932-1933 років.
«Вважаємо, що про ці чорні…

Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Субота, 28 листопада 2020 р.

За його словами, з огляду на різницю в часі полярники на станції “Академік Вернадський” запалять жалобні свічки одночасно зі співвітчизниками в Україні.

У минулому році президент нагадав, що від Голодомору 1932-1933 років померли від 4 до 8 млн українців і “ці втрати можна порівняти з нашими втратами у Другій світовій війні”.