Радник Головнокомандувача ЗСУ, командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош Колишній потрапив на операційний стіл, після поранення. До цього його обстежили і одразу провели хірургічне втручання. Не дивлячись на це, Ярош продовжує інформувати про ситуацію на Донбасі та протистояння агресії Росії. 

Про це Дмитро Ярош повідомив на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, нещодавно про себе дала знати його рука, поранення якої він отримав в АТО у 2015 році.

“Рука відмовилась функціонувати, почала нестерпно боліти та викликала високу температуру. Спочатку думав, що застудився, але потім виявилось, що все набагато банальніше: загноїння і всякі інші погані справи. Слава Богу, що маю друзів-медиків, які ультимативно примусили обстежитися… і тут же призначили операцію”, – розповів Ярош.

Він додав, що операцію, яка тривала 4 години, зробили у лікарні імені Мечникова у Дніпрі. З руки дістали поламані та погнуті титанові пластини та купу саморізів.

“До речі, як виявилося, українські кістки здатні гнути і ламати ізраїльський титан…Руку врятували, сепсису не допустили. Тепер, ще пару тижнів і я буду в строю”, – написав Ярош.

У цей же час він продовжує інформувати про вторгнення РФ.

“Дуже тривожить інформація про широкомасштабне вторгнення Російської Федерації на нашу територію. Зрозуміло, що всі мої помисли та дії направлені на те, щоби гідно зустріти ворога в разі масштабної агресії. Головне наше завдання зараз — розгортання добровольчого руху й відновлення діяльності резервних батальйонів Української добровольчої армії.

Я регулярно спілкуюсь з хлопцями з Головного управління розвідки та з головнокомандувачем Збройних Сил України. Вони бачать, що ворог готується до вторгнення десь на кінець січня — початок лютого. Зрозуміло, що всім хочеться миру, але ніхто й думки не припускає про капітуляцію. Якщо станеться вторгнення, будемо захищатися”, – наголосив він в одному з останніх інтерв’ю.

Також він додав:

“Не маю жодних сумнівів, що на східному фронті Збройні Сили витримають натиск. Оборона там відпрацьована. Але, якщо ворог піде, то якими силами? Яка буде у нього перевага в повітрі перш за все? Чи буде він застосовувати ти ж самі балістичні ракети, їхні «Іскандери» та інше? Головне завдання російської кампанії, якщо вона буде, — примусити Зеленського підписати капітуляцію, а для того треба розгромити якісь боєздатні частини ЗСУ, можливо, захопити невеликі території за рахунок десантних операцій або якихось ударів. А якщо вони будуть бити по об’єктах критичної інфраструктури, можливі перебої з електрикою, тепло- і водопостачанням тощо. «Маленькая победоносная война», як вони говорять, — оце Кремлю було б цікаво. Бо окупувати цілу Україну нереально.

Звичайно, що буде важкувато. Але все одно, як на мене, треба використовувати тактику вузлового опору, привчати війська діяти в обороні, навіть перебуваючи в оперативних оточеннях, і «хапати ворога за пояси» (тобто коли над тобою висять їхні вертольоти, безпілотники, винищувачі, бомбардувальники, треба максимально зближуватися з противником, щоб не дати можливості працювати його авіації).

Зараз відбувається перший етап мобілізаційних заходів, нарешті почали активніше працювати з розгортання підрозділів територіальній обороні (поки закон не був ухвалений, не було правової бази для цього) — йдуть зрушення і в Києві, і в областях.

Вважаю, що у нас є всі підстави оптимістично дивитися на наш спротив. Звичайно, що жертви будуть великі, тут навіть мови немає, і крові проллється й нашої, і ворожої доволі багато. Але іншого шляху до свободи немає”.