Частина грошей, вилучених з авто затриманого під час перевезення хабаря начальника відділу митного поста “Ягодин” Михайла Бурдейного, якого називають “наглядачем” за Волинською митницею, була підписана і призначалася для різних контролюючих органів. Прикметно, що загальна сума знайденої готівки – 700 тисяч доларів. Раді національної безпеки та оборони варто звернути увагу на масштабну корупцію на митниці.
Фотографії записок, які були на пачках із грошима, отримало видання “Цензор.Нет”. Журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці у Facebook зазначив, що, за їхніми даними, гроші були “травневим щомісячним розвезенням “кешу” для групи державних структур, залучених у низку корупційних схем, зокрема й у схему “кришування” “розмитнення” автомобілів”.
Зазначено, що загальна сума пачок, підписаних для контролюючих органів, – близько 100 тисяч доларів.
“А кому призначалася основна частина суми? За даними джерел, близьких до слідства, основна частина грошей призначалася для передачі керівництву департаменту профілювання ризиків митної служби”, – заявив Бутусов.
Написи на папірцях, прикріплених до грошей, це “СБ Люб” (журналіст припустив, що йдеться про районне відділення Служби безпеки в Любомлі), “Прокур.” (прокуратура, але конкретних даних у Бутусова немає) і “Зам”. “Тут важко зрозуміти куди і чий”, – зазначив журналіст.
На цих трьох записках також було вказано суми:
Він вказав, що це лише один факт корупції на одній з українських митниць. “Давайте підрахуємо, про які суми в місяць може йтися в масштабі країни? Адже така масштабна схема не може існувати тільки в одному місці, митниці та пости є в кожній області”, – написав Бутусов.
Він висловив надію на те, що перехоплення місячного митного “оброку” на “Ягодині” потягне за собою не тільки чергові кадрові чистки, а й кримінальну справу, “де буде встановлено контакти Бурдейного, з ким він перетинався у свої минулі заїзди до Києва, в які будівлі заходив, із ким контактував у всіх інших правоохоронних органах”.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.