Військовий аналітик, полковник запасу ЗСУ Петро Черник в ефірі Espreso TV пояснив, як зараз просувається український наступ.
“Основні дії відбудуться тоді, коли вони мають відбутися, і нам не треба на цьому аж надто багато концентрувати уваги. Ми не задіяли ще навіть не те, щоб половину, а я думаю, що 70% своїх головних ресурсів. Зараз ми у третій фазі класичної індустріальної війни. Що це таке? Перемелювання сил противника, і в цій частині ми суттєво випереджаємо нашого ворога.
Два воєнні постулати на цю хвилину підірвані. Те, що армія, яка наступає, має мати перевагу в 3-5 разів — ми такої переваги не маємо, ми суттєво менша армія. І те, що ті, хто наступає, зазнають більших втрат — з точністю до навпаки, противник зазнає більших втрат, і наше завдання ослабити противника так, щоб отой удар, котрий має статися тоді, коли має статися, мав своє найлогічніше завершення”, — заявив Петро Черник.
Експерт наголосив, що цей наш контрнаступ подібний до минулорічної Херсонської операції, а не Харківської.
“Це Херсонська операція, а не Харківська. Нагадаю, Херсонська операція почалася з удару по Антонівському мосту у липні минулого року, а закінчилося аж у листопаді, була дуже важка і скрупульозна робота. Це при тому, що ми не мали тої кількості якісної бронетехніки, котру маємо зараз, і не тільки бронетехніки, бо і рівень повітряної розвідки та контрбатарейної боротьби суттєво зріс. За винищенням артилерії у червні місяці (688 ствольних установок) поставлений абсолютний рекорд, мабуть, у 21 столітті”, — додав Петро Черник.
Додамо, що у Пентагоні заявили, що успіх наступу Збройних Сил України не є чимось неможливим, попри його складність. Про це на брифінгу повідомив представник Міноборони США Дуглас Сімс.
За його словами, наступ ЗСУ йде “дуже складно”.
“Я не думаю, що це неможливо, і я думаю, що це те, що ми бачимо від українців, те, що вони справді роблять це у великому порядку, справді на полі бою. Це може бути не на тій швидкості, якій ми б віддали перевагу”, — сказав Сімс.
Він зазначив, що США у своїх війнах проводили ретельну підготовку перед початком масштабних операцій.
“Дозвольте мені повернути вас у Другу світову війну — я маю на увазі саме з того моменту, коли ми висадилися на берег у день “Д”, ви дивилися на два місяці до прориву”, — резюмував представник Пентагону.
В свою чергу військово-політичний оглядач Олександр Коваленко вважає, що масштабний контрнаступ може розпочатися після того, як українські військові вийдуть на другу лінію оборони противника. Він наголосив, що все залежить не тільки від постачання озброєння, бо танки і ракети не вирішать усіх проблем.
“Як танк може допомогти просуванню по мінному полю, якщо він не має відповідних інженерних засобів? Або як може допомогти ракета нам просуватися по тому ж самому мінному полю, якщо вона знищує в глибокому тилу склад з паливно-мастильними матеріалами?” – заявив він в інтерв’ю ТСН.
Експерт зазначив, що хоча й зменшиться обсяг постачання палива, але мін на території, якою має пройти піхота, менше не стане. За словами Коваленка, в замінуванні майже всього, “що можна було замінувати в Запорізькій області і не тільки там” і полягають складнощі. Однак після проходження смуги забезпечення, максимально замінованої окупантами, наші воїни вийдуть на другу лінію оборони противника, яка є основною.
При цьому оглядач наголосив, що не треба квапити просування українських оборонців. Операції проводяться з урахуванням того, що життя захисників є найвищою цінністю. Щоб усе було зроблено якісно, необхідно почекати.