Послідовність реалізації пунктів Мінських угод необхідно переглянути, оскільки Україна не може виконати їх в нинішньому вигляді.
Про це заявив глава делегації України в Тристоронньої контактній групі Леонід Кравчук в інтерв’ю російському державному інформагентству ТАСС.
«Якщо ми зайдемо в таку послідовність, яка передбачена мінських угодами, то цього фактично не можна зробити. Я думаю, що пані (канцлер ФРН – ред.) Ангела Меркель і всі, хто брав участь в (паризькому – ред.) саміті 2019 року, тоді допускали можливість деяких уточнень того, що зараз відбувається на Донбасі », – сказав він.
Кравчук пояснив, що за шість років багато що змінилося на непідконтрольною Києву території Донбасу і ті домовленості, які були досягнуті в 2015 році, застаріли, що, за його словами, визнають і інші учасники переговорів.
«У нашому плані (запропонований Києвом «План спільних кроків »щодо врегулювання на Донбасі – ред.) я показав зміни цих умов і те, що нам треба змінити черговість дій. Але ми ж не змінюємо основний принцип, який полягає в досягненні миру», – сказав він.
За словами Кравчука і відповідно до запропонованого Києвом планом, відновити контроль Києва на українсько-російській ділянці кордону на Донбасі необхідно здійснити до того, як Україна перейде до виконання політичної частини угод.
Відзначимо, що український «План дій» по Донбасу передбачає виконання політичної частини проголошень після відновлення контролю над державним кордоном. Нинішні домовленості передбачають зворотний порядок імплементації.
Компроміс, за його словами, можливий з урахуванням ключової позиції Києва про первісну передачу контролю на кордоні і виведення незаконних збройних формувань з Донбасу, після чого Рада буде приймати закон про особливості виборів на Донбасі.
«А то поки нам пропонують прийняти тільки закон про вибори. Усе. Решта що хочу, те і роблю. Але тоді Донбас – це Україна чи ні ?. Ми спробуємо почути, що вони [представники непідконтрольних територій] хочуть, але якщо вони нічого не змінюють, а вимагатимуть механічного виконання того, що було прийнято шість років тому, то далі говорити нема про що », – зазначив він.